Nezaradené

Najšialenejší fanúšikovia, ktorí zmenili šport

Vynálezca vuvuzely zničil milióny ušných bubienkov

vuvu_gettyimges_1656810c

Najhlasnejší hudobný nástroj od trubiek, ktorý ma prezývku vuvuzela, sa stal jedným zo symbolov Majstrovstiev sveta vo futbale v roku 2010. Zvuk tejto dlhej plastovej trúbky by sa dal najlepšie opísať ako extrémne hlučné bzučanie roja sršňov

Vuvuzela je oveľa staršia, než by sa mohlo zdať. Tu úplne prvú vymyslel v roku 1965 len 9-ročný juhoafrický chlapec, Freddie Maaka. Odtrhol gumičku z klaksónu svojho bicykla a potom do neho trúbil ústami. Zvuk, ktorý z klaksónu vychádzal, bol tak hlasný a odporný, že sa do neho malý Freddie úplne zamilovať.

 Meno vuvuzela dostala až v roku 1992 symbolicky pri prepustení Nelsona Mandelu z väzenia. Jej názov je zložením slov vitaj“, jednota“ a oslava“.

Modelka, ktorá naučila ženy vyzliekať sa (na futbale)

496331_riquelme_image_620x349

Larisse Riquelme mnohí vďačia za veľa. Napríklad za tradíciu, kedy sa fanúšičky na futbale obnažujú. Larissa samozrejme nie je vynálezkyňa tohto fenoménu, ale dokázala ho najlepšie spopularizovať.

Paraguajská modelka miluje futbal. Pre výhru národného mužstva by urobila čokoľvek. Na futbalovom šampionáte v roku 2010 sa odfotila s mobilom v poprsí, bolo to na zápase medzi Slovenskom a Paraguajom.

fan-nu-real-hanh-nghe-ban-than-nuoi-gia-dinh

Sexy brunetka sľúbila, že keď paraguayjská reprezentácia vyhrá, ukáže všetkým miesta, na ktoré mobil smeroval. Zafungovalo to. Paraguaju sa podarilo zo skupiny postúpiť.

Larissa Riquelme sa stala počas jedného dňa celebritou a dodnes zarába slušné peniaze. Niet divu, že sa ju snaží napodobňovať veľa pekných dievčat. Má to však jednu nevýhodu: v hľadisku je potom oveľa dusnejšie a fanúšikom nezostáva nič iné, ako sa schladiť.

.src

Stránky: 1 2

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť