Nezaradené

Japonský dôchodca 10 rokov chodieval k doktorovi aby vylúštil hlavolam. Potom požiadal o pomoc Japonskú zábavnú show aby mu pomohli

Určite sa vám už podarilo naraziť na hlavolam, ktorý dobre potrápil vašu myseľ. Chvíľku ste sa s ním potrápili, no po krátkom čase ste stratili trpezlivosť a rezignovali. Hlavolamy majú rôzne obtiažnosti, niektorí z nás považujú rubikovu kocku za kúzla a nikdy sa jej radšej ani nedotknú. Iní zase hlavolamy obľubujú, a ich riešením strávia mnoho času. Viete si však predstaviť, že by ste nad jedným z nich strávili 10 rokov?

73-ročný Akihara Toshiko-san z Osaky v Japonsku v čakárni u doktora narazil medzi hračkami na hlavolam, ktorý sa mu nepodarilo vyriešiť. Za doktorom chodieval častejšie, a nakoniec si vypýtal hlavolam domov. Jemu, ani nikomu z ľudí, ktorým ho ukázal, sa ho však nepodarilo vyriešiť. Napísal preto list do televíznej show, v ktorom prosí o pomoc.

„Detektívi“ zo show sa najprv neúspešne pokúsili pánovi pomôcť sami. Keď sa to nepodarilo, skúšali hľadať pomoc u profesora fyziky, aj starého kúzelníka. Nakoniec sa však obrátili na Japonskú asociáciu pre riešenie prstencových hlavolamov (skutočne existuje). Riešenie tohto hlavolamu je po všetkých útrapách naozaj uspokojujúce.

zdroj: 9gag.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť