Shutterstock.com
Nezaradené

10 krajín, v ktorých žijú najšťastnejší ľudia na svete

Môžu sa pochváliť najúžasnejšou scenériou a ponúkajú bezplatné vzdelanie. Ich populácie patria medzi najpozitívnejšie a najmilšie na svete. Znie to ako rozprávka? V skutočnosti hovoríme o reálnom živote. National Geographic dal dohromady zoznam najšťastnejších krajín na svete s využitím údajov poskytnutých OSN. Vedeli ste, že vám ponúka prehľad týchto desiatich krajín.

Švédsko
Foto: via brightside.me

Švédsko je krajina, ktorej obyvateľstvo trvale vykazuje vysokú mieru spokojnosti so životom. Ich tajomstvom je švédska tradícia Fika, slovo používané na opis zvyku dať si pauzu od práce, aby ste si mohli ísť popíjať kávu a diskutovať o novinkách s priateľmi. Tieto malé sedenia trvajú iba 15 minút, ale uskutočňujú sa každé dve hodiny. Vďaka tomuto zvyku je Švédsko jedným z najväčších spotrebiteľov kávy na svete.

Austrália

img: via brightside.me

Austrália vykazuje nízke hodnoty znečistenia, vysokú úroveň občianskej angažovanosti a zjednotené komunity. Ľudia hovoria, že je to vďaka láske Austrálčanov ku grilovaniu. Ľudia vždy organizujú stretnutia v miestnych parkoch, aby sa socializovali a trávili čas so svojimi priateľmi. Ale ak nemáte žiadnych austrálskych kamarátov, vždy môžete ísť na BBQ výpravu alebo na prehliadku pivovaru, kde budete mať možnosť nejakých spoznať.

Nový Zéland
Foto: via brightside.me

Ako môžete nebyť šťastní, keď ste obklopení modrými horami, neuveriteľne divokou prírodou a všetkými druhmi ostatných nádherných výhľadov? Nízka úroveň znečistenia a najrozmanitejšia divoká zver na svete robí Novozélanďanov jednými z najšťastnejších ľudí.

Holandsko
Foto: via brightside.me

Obyvatelia Holandska vynikajú vysokou úrovňou fyzickej aktivity a láskou k jazde na bicykli. Oprávnene sú hrdí na 30.000 kilometrový systém bezpečných cyklotrás, ktorý si vytvorili. Ak budete mať to šťastie navštíviť Amsterdam, nezabudnite si požičať bicykel a zaobstarať sprievodcu.

Kanada
Foto: via brightside.me

Kanada jedna z najväčších krajín na svete, je skutočným rajom pre cestovateľov. Občania tejto veľkej krajiny sa môžu pýšiť množstvom krásnych národných parkov, plných majestátnych skalnatých hôr a širokými otvorenými priestormi. Stačí sa len pozrieť na tento životom prekypujúci výhľad, aby ste pochopili, prečo sú Kanaďania takí šťastní ľudia.

Fínsko
Foto: via brightside.me

Všetky vaše starosti a problémy sa zakrátko vyparia, akonáhle vstúpite do tradičnej fínskej sauny. Napriek svojej malej populácii – 5,2 milióna ľudí – Fínsko3,3 milióna sáun, ktoré možno nájsť takmer všade, od brehov jazera až po kancelárske budovy.

Nórsko

Foto: via brightside.me

Nóri sú veľmi hrdí na svoju nádhernú prírodu a zaobchádzajú s ňou s maximálnou zodpovednosťou. Hovorí sa, že lezenie jednou z najvyšších hôr krajiny (známej ako Skala) môže zbaviť človeka všetkých jeho starostí. Prakticky v každom kúte tejto neuveriteľnej krajiny, si môžete postaviť stan a užívať si dych-vyrážajúcu krásu sveta okolo vás.

Island

Foto: via brightside.me

Sopky, divoké pláže, horúce pramene, a neporovnateľná krajina – všetky tieto veci robia obyvateľov Islandu jednými z najšťastnejších na Zemi. V skutku – ako by ste nemohli cítiť radosť, ležiac v teplej priezračnej vode a mať takýto výhľad?

Švajčiarsko

Foto: via brightside.me

Krajina s toľkými dostupnými druhmi čokolády nemôže byť nešťastná. Ale Švajčiari majú tiež veľký záujem o zdravý životný štýl – mnoho z nich lyžuje, plaví sa na kajaku a praktizuje paragliding. Preto nie je žiadnym prekvapením, že sa táto krajina môže pochváliť najnižšou mierou obezity na svete.

Dánsko

img: via brightside.me

Dánsko je považované za najšťastnejšiu krajinu na Zemi. A to nielen preto, že si užívajú úplne bezplatnú zdravotnú starostlivosť a vzdelanie. Jeho obyvatelia sú hrdí na svoj zmysel pre súdržnosť. Sú tiež ten typ ľudí, ktorí vás ochotne pozve na šálku čaju aj keď vás len sotva poznajú.

zdroj: brightside.me

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť