Nezaradené

Jedna minúta intenzívneho cvičenia v sebe skrýva benefity 45-minútového cvičenia!

Výhovorky viac nebudú opodstatnené…

Cvičenie často bolí a nie každému sa chce začať. Keď sa však človek premôže a venuje sa nejakému športu, stojí to za to! Samozrejme, často na cvičenie nie je čas. Alebo to nie je tak celkom pravda?! Cvičením nemusíte tráviť dlhé hodiny, aby bolo efektívne! Nová štúdia zistila, že jedna minúta intenzívneho cvičenia telu prináša rovnaké benefity ako 45- minútové cvičenie.

,,Je to časovo veľmi efektívna stratégia,“ povedal fyziológ Martin Gibala, ,,krátke, ale intenzívne „výbuchy“ cvičenia sú pozoruhodne účinné,“ dodal. Nemôžete si však myslieť, že jedna minúta efektívneho cvičenia, znamená 60 sekúnd. Ide o 10 minút, ktoré zahŕňajú aj zahriatie a upokojenie svalstva.

Gibala a jeho tím praktizovali svoju štúdiu na 27 mužoch, ktorí dovtedy pravidelne necvičili. Jedna skupina mala za úlohu tri intenzívne tréningy týždenne a druhá rovnako pravidelné, no až 45-minútové cvičenie. Obe skupiny trénovali 12 týždňov.

Výsledky boli naozaj prekvapivé. Skupina, ktorá urobila takmer päťkrát toľko výkonu za 12 týždňov mala veľmi podobné výsledky ako skupina, ktorá trénovala menej, no intenzívnejšie. Gibala sa vyjadril, že väčšina ľudí uvádza nedostatok času ako hlavný dôvod, prečo sa nemôžu venovať športu. Štúdia však ukazuje, že lepšie zdravie a telo môžeme dosiahnuť aj v oveľa kratšom čase.

.src

img: lzf/Shutterstock.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť