modre oci
Nezaradené

Takto trestali vinných. Toto je 25 najbrutálnejších techník mučenia v histórii

História ponúka mnoho dôkazov o tom, že ľudia boli v technikách mučenia naozaj kreatívni. Existovali rôzne zariadenia, ktoré spôsobovali bolesť niekoľkým nešťastlivcom. Ako vyzerali a za akým účelom boli vytvorené si môžete prečítať v nasledujúcich riadkoch.

Sedenie v kadi

Slide1133img: list25.com

Táto technika spočívala v tom, že obvineného  človeka posadili do kade tak, aby mu vytŕčala len tvár.  Tú následne natreli mliekom a medom. Čoskoro sa ním začali kŕmiť muchy.

Mosadzný býk

Slide274img: list25.com

Navrhnutý bol v starovekom Grécku. Obeť dali dovnútra a pod mosadzou zapálili oheň. Býk bol navrhnutý tak, aby zvýrazňoval kriky obete a tie neskôr pôsobili ako rev zvieraťa.

Napichnutie na kôl

Slide328img: list25.com

Obeť bola donútená sadnúť si na ostrý kôl, ten sa potom vztýčil do výšky, čo spôsobilo prepichnutie. Umieranie týmto spôsobom niekedy trvalo aj tri dni. Touto technikou mučenia bol známy Vlad III. Dracula, ktorého nazývali aj Napichovač.

Kacírska vidlička

Slide428img: list25.com

Zariadenie bolo pripevnené človeku najčastejšie keď visel zo stropu. V tejto polohe nemohol zaspať, pretože ak by mu klesla hlava, hroty by roztrhli hrdlo aj hruď.

Trýznenie na krku

Slide528img: list25.com

Nástroj bol vyrobený z kovu alebo z dreva a zabraňoval obeti dostať sa do akejkoľvek pohodlnej polohy. Niekoľko dní nebolo možné sadnúť si, ľahnúť, jesť či skloniť hlavu.

Ukrižovanie

Slide628img: list25.com

V niektorých krajinách sa praktizuje dodnes. Práve kvôli ukrižovaniu Ježiša Krista je to jedna z najznámejších techník. Ľudia na týchto drevených krížoch umierajú niekoľko dní.

Judášove sedlo

Slide727img: list25.com

Podobné ako napichnutie na kôl s tým rozdielom, že obvinený sedel na akomsi sedle v tvare trojuholníka. Napichnutie spomaľovali laná a sedlo sa neumývalo, takže ak smrť nespôsobilo samotné prepichnutie, spôsobila to neskôr infekcia.

Rozprašovač

Slide827img: list25.com

Najčastejšie naplnený roztaveným olovom, vriacou vodou alebo olejom bol určený na pokvapkávanie častí tela alebo očí.

Železná panna

Slide927img: list25.com

Obeť vo vnútri sa kvôli ostrým hrotom nemohla ani pohnúť, pretože ju nabodávali znova a znova. Počas toho na ňu kričali otázky a žiadali odpovede.

Rakva

Slide1027img: list25.com

Najviac preferovaná technika mučenia v stredoveku bola práve táto. Obeť bola umiestnená do oceľovej klietky, mnohokrát nedosahujúcej ani veľkosť ľudského tela. Obéznejších ľudí často nútili vliezť do oveľa menších klietok. Následne ich tam nechali zomrieť.

Palečnica

Slide1134img: list25.com

Zariadenie, ktoré bolo určené na drtenie nielen prstov na nohách a na rukách, no niekedy aj kolien a lakťov. Po prvýkrát sa využívalo v časoch stredoveku.

Mučenie lanom

Slide1229img: list25.com

Lano sa využívalo na rôzne spôsoby. Buď obeť priviazali k stromu a nechali ju tam zvieratám, alebo priviazali končatiny k dvom koňom, ktorých následne viedli na opačné strany a tým končatiny trhali.

Gilotína

Slide1327img: list25.com

Zariadenie slúžilo na odseknutie hlavy od zvyšku tela. Keďže bol tento proces rýchly a v podstate bezbolestný v porovnaní s inými, považovali ho za najhumánnejšiu metódu popravy.

Drevený rám

Slide1427img: list25.com

Nástroj určený taktiež na pomalé oddelenie končatín. Bol považovaný za najbolestnejší. Naťahovanie pokračovalo až dovtedy, kým neboli končatiny celkom odtrhnuté od tela.

Trhač jazyka

Slide1527img: list25.com

Ústa sa násilne otvorili a jazyk sa uchytil týmito nožnicami. Tie sa stiahli a jazyk vytrhli.

Potkan

Slide1628img: list25.com

Jedna z najhorších techník mučenia v časoch stredoveku. Obeť mala na sebe klietku s potkanom otvorenú z jednej strany. Na druhej strane sa priestor zahrieval. To naštartovalo primárny inštinkt zvieraťa – uniknúť z klietky cez telo človeka.

Stolička

Slide1727img: list25.com

Stolička bola pokrytá 500 až 1500 hrotmi. Obvinený bol k nej pevne pripútaný a spodná časť sa niekedy aj zahrievala. Toto zariadenie často využívali ako vyhrážku voči inej obeti, kým sa pozerala na to, ako niekoho mučia, aby od nej dostali priznanie.

Topánky z cementu

Slide1828img: list25.com

Predstavila ich americká mafia, ktorá týmto spôsobom odsúdila na smrť zradcov, nepriateľov a špehov. Nohy obalili do mokrého cementu a keď zaschol obeť hodili do vody.

Trhač prsníkov

Slide1927img: list25.com

Toto zariadenie bolo špeciálne navrhnuté pre ženy. Hroty boli často horúce a slúžili na prepichnutie kože a následné odtrhnutie ženského prsníka.

Krokodílie nožnice

Slide2028img: list25.com

Horúce železo opäť slúžilo na trhanie častí tela obvinených ľudí, mnohokrát tých, ktorí sa pokúšali zabiť kráľa.

Manželstvo republikánov

Slide2530img: list25.com

Technika bola vymyselná popri gilotíne počas Veľkej francúzskej revolúcie. Zahŕňala spútanie nahých tiel muža a ženy a hodenie do studenej vody, aby sa utopili.

Lámacie koleso

Slide2228img: list25.com

Obeť bola priviazaná k drevenému kolesu a následne jej lámali končatiny železným kladivom na niekoľko častí. Po lámaní ju nechali na kolese umrieť. Trvalo to aj niekoľko dní.

Španielsky osol

Slide2327img: list25.com

Obvinený sedel na tomto zariadení obkročmo a celkom nahý. Následne na nohy pridávali závažia, kým to telo neroztrhlo. Zariadenie sa používalo najmä počas španielskej inkvizície.

Píla

Slide2427img: list25.com

V tomto prípade bol človek zavesený hlavou dolu, aby bol neustále pri vedomí. Pílou potom rezali naprieč telom až kým nebolo prerezané na polovicu. Väčšina obvinených bola však prerezaná len po brušnú časť, aby tak predĺžili ich bolesť.

Obesený, trhaný a rozštvrtený

Slide2129img: list25.com

Táto technika spôsobila smrť tisíckam ľudí v Anglicku počas stredoveku. Obvinený bol obesený, no takým spôsobom, že bol len blízko smrti, následne mu vybrali vnútornosti, ktoré boli pred ním spálené a potom bola obeť rozštvrtená a sťatá.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť