modre oci
Nezaradené

Jednoduché triky na prežitie, ktoré by mal poznať každý

Človek nikdy nevie, kedy sa ocitne v nebezpečenstve. Či už v divočine, v meste alebo vo vlastnom dome. Zásadou je správne sa zachovať. Robiť iba logické a zmysluplné kroky.

Zaujímali ťa niekedy tipy na prežitie? Tu ich pár je.

SurvivalFireimg: Kathy Quirk-Syvertsen quirkphotography.com

1
Nauč sa táboriť. Ako postaviť stan, založiť oheň, atď.

2
Vždy zostaň pokojný. Ľudia robia veľmi hlúpe veci keď panikária.

3
Nauč sa dobre plávať.

4
Absolútne najlepšia technika prežitia, v každej situácii, je udržiavaj si zdravé telo ako najviac to je možné. Nebezpečenstvu neutečieš pokiaľ vážiš 300 kíl. Ak dostaneš CHOCHP (Chronická obštrukčná choroba pľúc), diabetes 2. typu alebo trpíš vysokým krvným tlakom, si v zjavnej nevýhode, pokiaľ sa raz obrátia póly (poles reverse), zastaví sa dodávka elektriny alebo prepuknú nepokoje.

5
Pokiaľ nastal hurikán, apokalypsa alebo niečo obdobné, okamžite naplň vaňu vodou doplna. Môže to byť hodnotná pitná voda, pokiaľ sa z neurčitých príčin zastaví dodávka pitnej vody cez potrubia.

 


ForestStreamimg: mountainsoftravelphotos.com

6
Ak si sa stratil v divočine, snaž sa nájsť potok alebo rieku a nasleduj ju v smere prúdu. S najväčšou pravdepodobnosťou ťa dovedie k mestu alebo jeho okoliu, keďže ľudia už stáročia strategicky budujú svoje obydlia v blízkosti vody. Je to, predsa, stabilný zdroj energie, jedla a, pochopiteľne, vody.

7
Nauč sa pripravovať jednoduché a malé jedlá bez používania modernej techniky. Pokiaľ si nepoužíval/a na opekačkách s partiou elektrický gril, tak základy už máš.

8
Tvoja dominantná noha je mierne silnejšia než tá druhá. Preto sa pri chôdzi na dlhé vzdialenosti budeš nakoniec točiť v kruhu. Každých 200 krokov si vyber nový vzdialenejší bod a choď priamo za ním, namiesto toho, aby si sa snažil chodiť v priamke.

9
Zapamätaj si, že slnko sa „na oblohe pohybuje“. Vychádza na východe a zapadá na západe.

10
Pokiaľ vstupuješ do neznámej budovy, vždy si zisti, kde sú východy. Je to veľmi jednoduché a môže ti to zachrániť život.

 


RiotPoliceimg: Michael B. Thomas gettyimages.dk

11
Bez ohľadu na to, ako pokojný je protest, na ktorom sa nachádzaš, polícia nikdy pokojná nebude. Nikdy. V akejkoľvek krajine.

12
Snaž sa mať v aute nasledujúce veci: Vodu, trvanlivé potraviny, baterku, balíček prvej pomoci, prepojovacie káble, izotermickú fóliu, nabíjačku a kanister.

13
Mal by si vedieť ako správne zachádzať a udržiavať strelné zbrane. Nezáleží na tvojich osobnostných alebo politických presvedčeniach.

14
Ak začneš horieť, zastav sa, ľahni si na zem, zabaľ sa do niečoho (ak je to možné) a váľaj sa.

15
Pokiaľ ťa niekto bodne a nôž v tebe zostane, v žiadnom prípade ho nevyťahuj! Pomáha, totiž, zastaviť krvácanie. Ak ho vytiahneš, hrozí ti riziko vykrvácania.

 


PlaneCrashimg: miracle-in-the-andes.blog.is

16
Ak prežiješ leteckú nehodu, zostaň v blízkosti lietadla (ak je to možné a bezpečné). Je omnoho ľahšie nájsť 14 tonový vrak lietadla ako 80-kilové telo.

17
Ak sa niekedy ocitneš stratený v strede púšte, cestuj iba v noci, opačným smerom než je dráha slnka.

18
Môžeš prežiť dlhšie bez jedla než vody! Preto prvé, čo na opustenom ostrove musíš spraviť, nájdi zdroj pitnej vody.

19
Včelie žihadlo si zoškrab, nevyťahuj ho. Stláčanie žihadla uvoľní viacej jedu.

20
Kontakt pokožky s pokožkou vás pod dekou zahreje najlepšie.

 


ActingCrazyimg: via relatablepicturesofstarbutterfly.tumblr.com

21
Predstieraj bláznivejšieho než je ten šialený chlap, ktorý sa k tebe blíži s nožom v ruke, s úmyslom ti ublížiť. Následne bež ako o život. Alebo sa predtým nauč nejaké dobré bojové umenie.

22
Aby si sa vyhol strelcovi, ktorý po tebe strieľa, kľučkuj pokiaľ sa niekam neskryješ. Kľučkuj, však, nepredvídateľne, dvakrát doľava, raz doprava, potom raz doľava, dvakrát doprava.

23
V pästnom súboji sprav krok vpred. Útočníkovi tak dáš menší čas na akceleráciu jeho rany. Mám na mysli blízku vzdialenosť. Nemusíš sa mu s tvárou nacapiť na jeho predlaktie. Stačí keď mu nedáš dostatok priestoru na poriadny náprah.

24
Pokiaľ sa s autom rútiš do vody, okamžite otvor okno, ešte predtým, než dopadneš na vodnú hladinu. Dvere auta sa ti nepodarí otvoriť pokiaľ nebude vnútro auta plné vody. Čím skôr sa naplní auto vodou, tým skôr z neho unikneš a tým viac si zväčšíš šancu na prežitie. Pokiaľ sa s autom ocitneš na okraji útesu, nechaj pasažierov z predných sedadiel vystúpiť prvých. Až potom môžu vystúpiť pasažieri zo zadných sedadiel.

25
Pokiaľ je niekto zasiahnutý elektrickým prúdom a nedokáže pustiť daný nebezpečný objekt, použi drevený predmet na jeho vyslobodenie.

 


Bearimg: Mark Sisson marksissonphoto.photoshelter.com

26
Ak cestuješ územím s výskytom medveďov, rob pri chôdzi veľa hluku. Medvede sa ťa zľaknú a budú sa ti vyhýbať.

27
Väčšina útokov žralokov sa udeje počas svitania alebo za súmraku. Pokiaľ ťa napadne žralok, snaž sa mu zaútočiť na oči alebo žiabre. Žraloky radšej útočia na ľahkú korisť, takže pokiaľ vycítia nebezpečenstvo úrazu, odídu.

28
Stočený had bude útočiť polovicou svojej dĺžky tela.

29
Nikdy nekŕm aligátorov!

30
Núdzová rádiová frekvencia pre lietadlá je 121,5. Nalaď si ju, ak potrebuješ núdzovo pristáť. Hľadaj aj manuál v kokpite.

31
Nikdy neplávaj vo vode so žralokmi pokiaľ ty, alebo niekto s kým plávaš, má svoje dni (platí pre ženy). Seriózne.. Bez srandy.

32
Nezabudni chodiť na veľkú potrebu. V divočine budeš veľa behať, nebudeš mať dostatočný príjem vody a budeš príliš nervózny aby si sa vyprázdnil. Dostaneš zápchu, čo môže viesť k otrave.

 


 

Prežiť v divočine je vždy náročne. Pokiaľ, však, ovládate niektoré z týchto trikov, šanca na vašu záchranu sa rapídne zvýši. Pokiaľ ovládate to, čo Bear Grylls, môžete chodiť do divočiny počas rannej prechádzky.

Každopádne, snažte sa vyhýbať nebezpečenstvu, ale ak sa už do nejakého dostanete, zachovajte chladnú hlavu a spravte všetko, čo je vo vašich silách, aby ste sa dostali do bezpečia.

Titulná foto:img: newsprepper.com

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť