unsplash.com
Nezaradené

Jednoduchý test osobnosti, ktorý vám o sebe môže veľa prezradiť

Pomocou tohto jednoduchého testu osobnosti sa o sebe môžete veľa dozvedieť. Odhalí vám vaše vnútorné ja. Absolvovaním testu môžete zistiť, akým spôsobom vnímate život a aké sú vaše osobné hodnoty. Jedným zo základných pravidiel je odpovedať na otázky rýchlo – zapojte svoju fantáziu a odpovedajte tým, čo vám ako prvé zíde na um.

1. Predstavte si, že stojíte na ceste. Opíšte túto cestu. (Je to poľná cesta, preplnená diaľnica alebo niečo inšie?)

2. Ako tam tak stojíte, kde sa nachádza práve v tej chvíli slnko? (Je deň alebo noc?)

3. Kráčajte ďalej tou cestou, až kým prídete k plotu. Ako ten plot vyzerá? Z akého materiálu je vyrobený? (Drevo, kov, tehly..?)

4. Ako sa dostanete cez tento plot ďalej?

5. Ako tak pokračujete v chôdzi, prídete do lesa. Opíšte tento les. Je svetlý alebo tmavý? Je to ihličnatý les alebo zmiešaný?

6. Lesom vedie cestička. Kráčate touto cestičkou, keď zrazu na zemi spozorujete kľúč. Ako ten kľúč vyzerá? Čo spravíte? Zodvihnete ho a vezmete so sebou? Necháte ho tam ležať alebo zavesíte ho na konár stromu?

7. Pokračujete cestičkou a prídete k vodnej ploche. Ako vyzerá? Je to jazero, rieka, more? Vstúpite doň alebo si len tak sadnete na jej brehu?

8. Za jazerom pokračujete ďalej a pred vami uvidíte dom vašich snov. Z domu vychádza muž / žena vašich snov a pozýva vás dnu, aby ste tam zostali navždy. Čo spravíte?

9. Priamo za domom vedie cesta. Ako vyzerá? Je na nej znovu nejaká prekážka? Aká prekážka to je? Je to tá istá, ktorú ste videli na začiatku svojej cesty?

10. Kde sa v tej chvíli nachádza slnko?

 

        Foto:Jennifer Bailey / Unsplash.com

Interpretácia výsledkov testu

 

1. Cesta predstavuje váš postoj k okolitému svetu. Ak je cesta, ktorú ste si predstavili, rušnou diaľnicou, ste pravdepodobne aktívnym a zaneprázdneným človekom, ktorý využíva svoj čas optimálne, a to ako v práci, tak aj vo voľných chvíľach. Ak ste si predstavili poľnú cestu, zrejme žijete pokojný a uvážený život. Pokúšate sa udalosti skôr kontrolovať, ako im dávať voľný priebeh. Cesta pokrytá jamami a malými kameňmi môže znamenať, že vás niečo trápi. Príčinou môže byť niečo bezvýznamné, ale stále nepríjemné. Pravdepodobne vás to trápi už dlhšiu dobu.

2. Slnko predstavuje vaše plány, ciele, nápady. Východ slnka znamená, že si vaše ciele ešte len plánujete. Ak máte slnko priamo nad hlavou, pokúšate sa svoje plány a ciele práve uskutočniť. Ak slnko zapadá, zrejme ste už väčšinu vašich plánov zrealizovali.

3. Plot symbolizuje prekážku. Čím je plot vyšší, tým väčší význam zvyknete pripisovať vašim neúspechom.

4. Spôsob, akým sa dostanete cez plot, poukazuje na to, ako zvyknete v živote prekonávať prekážky. Ak cez plot preleziete, obídete ho alebo v ňom hľadáte dvierka, ste flexibilní pri riešení problémov, snažíte sa konflikt vyriešiť hneď, ako nastane, a to čo najrýchlejšie a najplynulejšie. Ak plot zvalíte, ste priamočiary človek, ktorí robí v živote bleskurýchle rozhodnutia.

5. Les predstavuje váš vnútorný svet. Výber medzi svetlým a tmavým lesom poukazuje na to, ako vnímate život, či ho beriete z pozitívneho alebo negatívneho hľadiska. Zmiešaný les znamená, že ste veľmi zaujímavý jedinec, ktorý sa vždy snaží naučiť niečomu novému. Ihličnatý les môže poukazovať na racionálne zmýšľanie. Takíto ľudia sú spoľahliví a vedia presne, čo chcú v živote dokázať.

6. Kľúč je vaším šťastím. Čím je kľúč menší, tým sú pre vás dôležitejšími partner, váš pokoj a blaho. Väčší kľúč môže znamenať, že pripisujete väčší význam hodnotám materiálnym. Čím je kľúč krajší, tým viac pozornosti venujete estetickému aspektu života. Ak ste sa rozhodli ten kľúč vziať, vypovedá to o vás, že ste človekom, ktorý nikdy nepremešká ponúknuté možnosti. Ak ste kľúč zavesili na konár stromu alebo ho nechali ležať na zemi, zrejme si nevšímate príležitosti, ktoré sa vám v živote ponúkajú.

7. Voda predstavuje vaše pocity. Je symbolom človeka, ktorého milujete. Čím je vodná plocha hlbšia, tým sú vaše pocity k milovanej osobe silnejšie. Ak ide o pokojné jazero, pravdepodobne vy a váš partner máte rovnakú alebo podobnú povahu. Rieka so silným prúdom alebo vodopád poukazuje na to, že ste vášnivým jedincom, ktorý od svojho partnera vyžaduje stále viac pozornosti. Sedenie pri vode značí, že vás robí šťastným už len prítomnosť, blízkosť milovanej osoby. Dotknutie sa vody alebo plávanie v rieke či v jazere znamená, že potrebujete od svojho milovaného viac pozornosti.

8. Dom a muž či žena vašich snov predstavujú mieru vášho riskovania. Tieto symboly sú zároveň v priamom spojení s tým, ako dobre viete odolávať pokušeniam.

9. Cesta za domom predstavuje váš budúci život. Pokiaľ sú na nej stále prekážky, znamená to, že ste sa nepoučili z minulých skúseností.

10. Slnko vám môže prezradiť, či vaše plány budú úspešne zrealizované.

 

zdroj: https://brightside.me/inspiration-psychology/this-simple-personality-test-will-reveal-much-about-your-perception-of-life-168755/

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť