modre oci
ladbible.com
Nezaradené

Juhoafričan sa vydal loviť do divočiny divé zvieratá, domov sa už nevrátil

Pustiť si televíziu, a nájsť v nej vhodný obsah ktorý človeku nevysáva rozum a neznižuje IQ na počkanie, je možné. Stačí zvoliť správnu televíznu stanicu. Nemálo z nich ponúka takmer bez prestávky vzdelávacie dokumenty, ktoré nám ukazujú, aký perfektný svet môže byť. Odhaľujú nám krásy a taje prírody, no často aj to, aká hrôzostrašná dokáže byť. Nejde len o prírodné katastrofy, ale aj o jej základný zákon – silnejší vyhráva. V tomto prípade však prehrať znamená umrieť.

Svojím spôsobom nám ako príklad môže poslúžiť lovec z Juhoafrickej republiky Scott Van Zyl. Minulý týždeň sa vydal na lov so svorkou psov a Zimbabvským sprievodcom. 44 ročný muž sa však domov už nevrátil. Pátracia akcia, ktorá sa po ňom spustila, znamenala helikoptéry, dobrovoľníkov, potápačov, jednoducho všetkých dostupných ľudí. Plagáty s jeho podobizňou rozdali aj miestnym rybárom.

Foto: Facebook

Záchranári prebrázdili rieku Limpopo a jej povodie krížom-krážom. Ani intenzívne pátranie však nepomohlo nájsť Scotta, otca dvoch detí. Podarilo sa však objaviť stopy, ktoré viedli k rieke. Neďaleko natrafili na pozostatky jeho batoha.

Neskôr pátrači a záchranári narazili na dva krokodíly. Po istom zvážení sa ich rozhodli zastreliť. V oboch našli pozostatky, ktoré by mohli lovcovi patriť. DNA testy stále prebiehajú.

Prípady, kedy dravec napadne človeka, nie sú vôbec ojedinelé. Napríklad môžeme spomenúť Indonézaňa Akbara Salubira, ktorého zabil a v jednom celku prehltol takmer 6-metrový pytón. Keď si ľudia všimli, že zmizol, našli v zadnej záhrade jeho domu obrovského hada s bruchom na prasknutie. Akbarova žena bola v tom čase mimo domácnosť, a o udalosti sa dozvedela len vďaka miestnym správam.

!

Nenahraditeľná

 

Mnoho podobných príbehov sa deje denno-denne. Človek každým dňom zaberá viac a viac priestoru na Zemi. Neustále vstupujeme na územie dravcov, ktorí sa bránia. Je potrebné dbať o prírodu, a rešpektovať ju. Dbajme o to, aby sme zachránili aspoň ten kúsok prírody, ktorý sme ešte nestihli zničiť.

zdroj: ladbible.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť