modre oci
Nezaradené

Keňa spálila 105 ton slonoviny na protest proti pytliactvu

Uplynulý víkend došlo k plánovanému páleniu viac ako 20 000 sloních klov,  ktoré miestna vláda zhabala pytliakom.

Kenský prezident Uhuru Kenyatta podpálil 105 ton slonoviny a vyše jednej tony rohov nosorožcov v rámci kampane proti pytliakom. Tí len za minulý rok zabili 35 000 afrických slonov z celkovej populácie 400 000-500 000.

Ivory-piles-in-Kenya-1020x610 (1)

img: inhabitat.com

Nelegálny lov slonov a nosorožcov sa za posledné roky zvýšil, preto sa vláda spolu s organizáciami podporujúcimi ochranu zvierat rozhodli pre varovné gesto.

Za kontroverzným pálením slonoviny stojí africká organizácia African Wildlife Foundation, ktorá celú udalosť podporila po finančnej stránke. Mnohí kritici sa však domnievajú, že zničenie takého množstva slonoviny bude mať presne opačný efekt. Dopyt po nej sa zvýši, a tým sa stane ešte lukratívnejšou ako doteraz.

elephant-1020x610

img: inhabitat.com

Väčšina slonoviny bola skonfiškovaná miestnymi úradmi od pytliakov. Našla sa medzi nimi aj slonovina, ktorej sa miestni obyvatelia dobrovoľne vzdali v rámci tzv. trojtýždňového generálneho pardonu, kedy ju mohli odovzdať a vyhnúť sa trestu.

Táto historická udalosť upozorní celý svet, že problém nelegálneho obchodu tu stále je,“ uviedol prezident AWF, Kaddu Kiwe Sebunya.

ivory-bonfire-kenya

img: ibtimes.co.uk

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť