iliketowastemytime.com
Nezaradené

Kilamba je mesto pre pol milióna obyvateľov v Angole, ktorému chýba to podstatné

Nova Cidade de Kilamba zjednodušene Kilamba je situovaná asi 30 km od Luandy, hlavného mesta Angoly. Svoju pozornosť púta tým že je zatiaľ skoro úplne opustená.

Foto: iliketowastemytime.com

Kilamba bola postavená čínskou firmou CITIC pre zhruba 500 tisíc obyvateľov. Toto mesto pozostáva z viac ako 750 blokov apartmánov, 100 komerčných priestorov, 240 obchodov a asi 18 škôl. Jej cena sa vyšplhala na 3,5 miliardy USD, ktorú Angola splatila výmenou za ropu. Dokončená bola v júli 2012, no nasledujúci rok bola úplne opustená kvôli zložitej dostupnosti hypotekárnych úverov.

Foto: iliketowastemytime.com

V roku 2013 prijala vláda Angoly opatrenia, ktoré umožnili získať ľahšie finančné prostriedky a dotácie pre všetkých záujemcov o prenájom alebo kúpu nehnuteľností. Minimálne náklady sa znížili zo 125 tisíc na 70 tisíc dolárov čo spôsobilo masívny dopyt po novom bývaní. Aj napriek tomu že administratíva dokáže spracovať denne asi 1200 žiadostí, vytvorili sa rady, v ktorých ľudia čakali niekoľko dní. Mesto duchov sa preto zapĺňa tak rýchlo ako to administratíva zvládne.

Foto: iliketowastemytime.com

Aby mohla Kilamba fungovať ako bežné mesto, potrebuje pre svoju činnosť mnoho pracovných miest v každom odvetví, pretože disponuje aj vlastnými elektrárňami. Je to jedinečný spôsob ako dodať prácu mnohým nezamestnaným.

Foto: iliketowastemytime.com

Aktuálne žije v Kilambe asi 80 tisíc obyvateľov. Tento projekt predstavuje pre ľudí Angoly viac ako nové mesto. Je to pre nich príležitosť nájsť si prácu a uniknúť zo života v getách a naštartovať ekonomiku k lepšiemu rastu.

zdroj: iliketowastemytime.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť