modre oci
sweatingfortwo.files.wordpress.com
Nezaradené

Kokaín a šampanské na ranné nevoľnosti alebo 8 úsmevných rád z minulosti pre tehotné ženy

V dnešnej dobe sú mamičky zaplavené rozporuplnými radami ako byť zdravá a šťastná počas tehotenstva. Zamýšľali ste sa niekedy nad tým ako to bolo v minulosti? Tu je niekoľko úsmevných rád pre tehotné ženy z minulosti.

1

Vždy noste korzet

Foto: gwentuinman.files.wordpress.com/2015/05/pregnancy-corset.jpg

Je všeobecne známe, že v devätnástom storočí, ženy západných krajín nosili korzety. Ale vedeli ste, že sa očakávalo, že budú nosiť korzety aj počas tehotenstva? Áno, tehotenské korzety boli nevyhnutnosťou – nastávajúce mamičky boli poučené, aby si korzety príliš nezaťahovali, niektoré ale neposlúchli a potratili.

2

Dávajte si pozor na to, čo jete

Foto: www.flickr.com/photos/kimberlykv/7231681496/

Soranus, grécky lekár, sa domnieval, že nadúvanie môže plodu uškodiť (fazuľka? – nič pre vás, nastávajúce mamičky!) a taktiež varoval, že zápcha môže dieťa udusiť, zatiaľ čo hnačka ho môže vyplaviť.
Podľa knihy z pätnásteho storočia The Distaff Gospels, by ženy nemali jesť rybie hlavy, pretože by ich deti mohli mať ústa viac zašpicatené, než je normálne. Taktiež konzumácia mäkkých syrov bola považovaná za tabu, nakoľko mohla spôsobiť, že chlapec bude mať malý penis a dievča veľkú vagínu.

3

Akonáhle otehotniete vyhnite sa sexu

Foto: www.flickr.com/photos/152191659@N03/32183033633/

Doktor John Harvey Kellog, vynálezca Corn Flakes, sa domnieval, že ľahké, nekorené jedlá s nízkym obsahom vlákniny môžu znížiť sexuálny apetít, ktorý mal podľa neho za následok rôzne fyzické, ale aj mentálne choroby. Nie je prekvapením, že nebol zástanca sexu pre potešenie, keď už bola žena tehotná. Varoval, že súlož počas tehotenstva má „škodlivý vplyv na dieťa v čase, keď sa formuje jeho charakter a je zaiste väčší, než sa predpokladalo. Nie je pochýb, že toto je príčina prenosu libida na dieťa.“ Inými slovami, ak súložíte počas tehotenstva, vyrastie z vášho dieťaťa chtivý, nadržaný hajzlík ?

4

Užívajte svoju „medicínu“

Foto: http://www.bonkersinstitute.org/medshow/pabstonic.html

V začiatkoch 20. storočia, sa verilo, že kokaín a šampanské pomáhajú s rannou nevoľnosťou, brandy so sódou stimuluje apetít a ópium bolo používane na liečbu ďalších problémov spojených s tehotenstvom. Dokonca Pivovar Pabst uviedol na trh Pabst Extrakt pre tehotné ženy, so sľubom, že sladový extrakt poskytne nastávajúcim mamičkám „výživu, ktorá nie je zastúpená v bežnom jedle.“

5

Vždy uspokojte svoje tehotenské chúťky

Foto: www.flickr.com/photos/atomly/3816364660/

Už spomínaná kniha The Distaff Gospels varuje, že keď žena nevyhovie svojim tehotenským chúťkam, môže sa jej narodiť dieťa bez životne dôležitého orgánu (nie sme si istí, ktorého)
V 19. storočí doktor, John D. West, korešpondoval s varovaním, že keď sa nevyhovie tehotenským chúťkam, dieťa sa narodí s materskými znamienkami.

6

Zaobstarajte si k pôrodu hyenu

Foto: www.flickr.com/photos/mshehan/6846999112/

Tak ako Soranus, Plínius Starší bol grécky vedec, ktorý dával rady ohľadne pôrodu. Domnieval sa, že zápach z hyeniných bedier by mohol stimulovať pôrod a položenie pravej nohy zvieraťa na matku malo viesť k ľahšiemu pôrodu, no to isté, ale s ľavou nohou mohlo zapríčiniť smrť.

7

Dávajte si pozor kam sa pozeráte

Foto: www.flickr.com/photos/amylovesyah/5982984891/

A máme tu ďalšiu poveru – ak sa žena na niečo pozerá, ohyzdnú osobu, zviera, alebo dokonca na strašné nešťastie, odzrkadlí sa to na vzhľade dieťaťa. Grécky lekár Hippokrates zachránil život princeznej obvinenej z cudzoložstva, s vysvetlením, že má čierneho syna, nie preto, že by podvádzala svojho muža, ale preto lebo sa pozerala na obraz Maura, ktorý bol zavesený vedľa jej postele.

8

Zapálte si cigaretku

Foto: envisioningtheamericandream.files.wordpress.com/2014/01/smoking-pregnancy-drs.jpg

Až do druhej polovice 20. storočia, napriek rastúcemu povedomiu v lekárskej komunite, že fajčenie má negatívny vplyv na zdravie plodu, doktori nevarovali nastávajúce mamičky. V skutočnosti, v priebehu 40. a 50. rokov, doktori schvaľovali konkrétne značky cigariet udávajúc, že sú zdravšie ako ostatné. V rovnakom čase niektorí doktori odporúčali fajčenie cigariet s odôvodnením, že sú nastávajúce matky po cigaretke „pokojnejšie“, tým pádom to ma pozitívny vplyv aj na nenarodené dieťa.

zdroj: www.oddee.com

zdroj: www.allday.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť