Nezaradené

Koniec väznenia zvierat v ZOO? Buenos Aires po 140 rokoch vypustí zvieratá tam, kam patria

Po 140 rokoch, ZOO v Buenos Aires, obľúbená turistická destinácia, vypustí divoké zvieratá tam, kam patria: späť do prírody.

Od budúceho mesiaca budú zvieratá zo ZOO umiestnené do rezervácie v okolí Argentíny, pôvodné miesto ZOO bude prestavané a znovu otvorené ešte v tomto roku ako ekopark.

Toto miesto poskytne útočisko pre všetky zvieratá, ktoré nie sú úplne zdravé a preto nemôžu byť vypustené do voľnej prírody. Tiež zabezpečia rehabilitáciu zvieratám, ktoré boli zachránené z nelegálneho obchodovania.

V ekoparku budú podmienky pre život jednotlivých zvierat podobné podmienkam v prírodných rezerváciách, čo znamená život bez väznenia v klietkach. Ekopark bude tiež vzdelávať verejnosť v otázkach životného prostredia, tiež bude učiť deti ako súcitne zaobchádzať s inými druhmi.

Právnik Gegardo Biglia už dlho bojuje za zvieracie práva v kampani na zatvorenie zoologickej záhrady. Tvrdí, že je veľmi dôležité skoncovať s modelom zajatia a výstavy zvierat. Nový model by mal niesť heslo: rešpekt, empatia a rovnosť. Tiež dúfa, že ich príbeh bude inšpiráciou pre ďalšie zoologické záhrady po celom svete.

zoo4img: mymodernmet.com

zoo3img: mymodernmet.com

zoo5img: mymodernmet.com

zoo8img: mymodernmet.com

zoo9img: mymodernmet.com

zoo2img: mymodernmet.com

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť