Fakty

Ktoré tajné spoločnosti sú v skutočnosti riadené Židmi?

Mnoho konšpiračných teórii, týkajúcich sa tajných spoločností tvrdí, že všetky sú riadené Židmi. Je to spôsobené tým, že tento národ je už odjakživa nenávidený, prenasledovaný a spájaný s peniazmi. Točí sa okolo nich veľa tajomstiev. Je však pravda, že stoja za založením všetkých tajných spolkov?

V predošlých článkoch sme vám predstavili najznámejšie tajné spoločnosti- Slobodomurárov a Illuminátov. Napriek tomu, že v skutočnosti neboli založené Židmi a ich existencia sa priamo netýkala financií, takéto tajné spolky skutočne existujú. V nasledujúcich riadkoch vám predstavím B’nai B’rith , Odd Fellow a Rotariánov.

B’nai B’rith

B’nai B’rith International (hebrejsky בני ברית „Synovia zmluvy“) je medzinárodná židovská politická humanistická organizácia založená v roku 1843. B’nai b’rith pôsobí vo viac než 50 štátoch sveta.

Foto: www.yakindayiz.biz/

Boli založení ako finančná podpora Izraela, bojujú proti antisemitizmu a fanatizmu, zapájajú sa do množstva charitatívnych akcii (podpora židovských práv, podporujú tiež nemocnice a obeti prírodných katastrof, udeľujú štipendiá židovským študentom, poskytujú podporu židovským dôchodcom s nízkymi príjmami.)
Boli založení v New Yorku aby pomohli ostatným Židom so začínajúcim životom v USA.
Od 20. storočia sa ich lóže rozširovali v Európe. Prvá bola otvorená v Berlíne, mnoho ich bolo otvorených aj v Česku a fungujú doteraz. Ich najznámejším členom bol Sigmund Freud.

Majú nevládny štatút v OSN,UNESCO a ich hlavné sídlo je vo Washingtone.

Odd Fellow

Foto: s3.amazonaws.com

Tajný spolok, ktorý je ako jediný na svete tolerovaný cirkvou. Napriek tomu, že sú si so Slobodomurármi veľmi podobní, ich hlavne zameranie sa týka získavania peňazí. A to nie len tak hocijakých. Väčšinu z nich investujú do rôznych charít, usporadúvajú rôzne akcie, pri ktorých rozdávajú jedlo bezdomovcom alebo menej zabezpečeným osobám. V prípade, že sa nejaký člen dostane do finančných problémov, pomáhajú aj jemu. Ide o veľmi humanisticky a eticky zameraný tajný spolok. Tajný je hlavne z toho dôvodu, že svoje charitatívne činy sa zvyčajne nesnažia verejne prezentovať.

Rotariáni

Foto: wallstreetrotary.org

Rotariáni v sebe spájajú veľa slobodomurárskych prvkov s mnohými charitatívnymi prvkami Odd Fellow. Ich hlavnou úlohou je ale sebavzdelávanie sa. V jednom meste môžu byť maximálne 2 rotariánske kluby a v každom z nich môže byť len jeden človek určitého povolania (výnimkou sú lekári, učitelia alebo iné profesie, ktoré sú ešte bližšie špecifikované). Vzájomne sa na stretnutiach vzdelávajú, diskutujú rôzne témy a učia sa novým veciam. Klub financuje štipendia zahraničné školy pre deti svojich členov. Zaujímavosťou je, že svoju existenciu veľmi netaja a dokonca aj na verejnosti sa oslovujú „brat rotarián“. Z tohto dôvodu sú skôr diskrétnou ako tajnou spoločnosťou.

zdroj: bezHttp

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť