modre oci
Nezaradené

Ďalšia päťka miest, ktoré (pravdepodobne) nikdy nebudeme môcť navštíviť

Existuje veľa miest, ktoré nemôžeme navštíviť.

A každý máme pre to iné dôvody… Existujú ale miesta, ktoré ostávajú zahalené rúškom tajomstva pre takmer celú ľudskú populáciu. A tu je pár z nich.

1

Mount Weather Emergency Operations Center, Virginia

Prístup obmedzený len na vysoko postavených činiteľov.

7726360-usahitmancom-1479189308-650-e5040f1082-1479806404img:files.brightside.me

Ide o operačné centrum FEMA (The Federal Emergency Management Agency). Miesto slúži ako (asi nie tak úplne) tajný úkryt určený pre americkú vládu v prípade katastrof alebo iných núdzových situácii. Zariadenie sa riadi vlastnými pravidlami a iným je vstup zakázaný.

2

Svalbard Global Seed Vault, Nórsko

Sklad, ktorý môže byť použitý v čase katastrof.

img:files.brightside.me

Na nórskom súostroví Špicbergy (Spitsbergen), blízko mesta Longyearbyen, sa nachádza tunel s konštantnou teplotou -18°C a slúži ako „Globálne úložisko semien„. Ako už názov prezrádza, miesto bolo vytvorené pre zachovanie rozmanitosti rastlín. Nachádzajú sa tu semená rastlín zo všetkých kútov sveta. Optimálna teplota a vlhkosť zaručujú zachovanie vlastností semien stovky rokov. Aby sa zamedzilo poškodeniu semien je vstup prísne zakázaný.

3

Vale do Javari Reservation, Brazília

Miesto, ktoré chráni domorodé kmene.

img:files.brightside.me

Domorodé kmene obývali amazónsku džungľu po mnoho storočí. Až letecké zábery potvrdzujú existenciu takých, ktoré sú ešte stále nedotknuté vyspelým svetom.

Rezervácia Vale de Javari je domovom približne 14 domorodých kmeňov, ktoré nemajú žiadne skúsenosti s vonkajším svetom. Ich životný štýl je zameraný na poľnohospodárstvo. Pre zachovanie ich bezpečnosti, domova a životného štýlu vláda nariadila zákaz vstupu do tohto areálu o výmere približne 77 000 m².

4

Club 33, New Orleans

Tajná spoločnosť uzavretá pred outsidermi.

img:files.brightside.me

V roku 1967 Walt Disney založil klub, ktorý zhromažďuje významných investorov, osobnosti verejného života a politikov. Do tohto klubu sa predsa len môžete dostať, ak splníte čakaciu dobu 14 rokov a ste ochotní zaplatiť za vstup do klubu $10,450 – fyzická osoba (€ 10 026,87) alebo $27,500 ako právnická osoba (€ 26 386,49). Ak si chcete členstvo udržať, je potrebné platiť poplatok $3,275 (€ 3 142,39) alebo $6,100 (€ 5 853,00).

5

The magnetic island of Es Vedrà

Zákaz vstupu kvôli nepredvídateľnej energii

Skalnatý ostrov Es Vedrà patrí k Baleárskym ostrovom na pobreží Španielska a je tvorený výlučne z vulkanickej horniny. Ostrov však zastáva na Zemi tretie miesto svojou silnou geomagnetickou silou (prvé a druhé miesto patrí Bermudskému trojuholníku a Severnému pólu).

Vďaka tejto sile zlyháva technika. O ostrove koluje mnoho legiend a nemohli by ste na ňom veriť ani
kompasu. Vstup je tam zakázaný a ostrov vystupuje ako prírodná rezervácia. To však neodradí turistov od občasných nelegálnych výletov.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť