patagonski obri
Jednohubky, Zaujímavosti

Legenda hovorí, že sa na tomto mieste v minulosti nachádzali ľudskí obri, ktorí boli 4 metre vysokí. Viete, kde sa toto miesto nachádza?

Známa legenda hovorí, že existuje miesto v Južnej Amerike, kde sa v minulosti mali vyskytovať obri. Toto miesto sa nachádza v oblasti nazývanej Patagónia, ktorá pokrýva juhovýchodnú časť Južnej Ameriky a zahŕňa územie Argentíny a Čile.

V Patagónii sa kedysi hovorilo o Patagónoch alebo patagónskych obroch, ktorí boli obrovskí ľudia. Podľa niektorých údajov ich výška prekračovala aspoň dvojnásobok normálnej ľudskej výšky a dosahovali tak 4 až 4,5 metra alebo dokonca viac, približuje wikipedia.org.

Prvá zmienka o obroch pochádza z výpravy Ferdinanda Magellana a jeho posádky, ktorí tvrdili, že videli týchto obrov v 20. rokoch 16. storočia pri skúmaní pobrežia Južnej Ameriky na ceste na ostrovy Maluku pri ich plavbe okolo sveta. Antonio Pigafetta, kronikár tejto expedície vo svojom rozprávaní o stretnutí s domorodcami, ktorí boli dvakrát vyšší ako bežný človek, popisuje, ako jeden z mužov generálneho kapitána Magellana stretol nahého obra, ktorý bol tak vysoký, že mu siahali len po pás. Pigafetta tiež zaznamenal, že Magellan im dal meno Patagão, ale jeho dôvody pre to, prečo tak urobil, nie sú známe. Napriek tomu názov Patagónia ostal v užívaní a predstava, že miestni obyvatelia boli obri, sa tiež ujala. Na niektorých mapách sa vyskytlo označenie tejto oblasti ako regio gigantum, teda oblasť obrov.

Množstvo svedectiev vypovedalo o prítomnosti obrov

V roku 1579 lodný kaplán Francisa Drakea, Francis Fletcher, opísal stret s veľmi vysokými Patagóncami, ktorí mali asi 2,34 metra. V 90. rokoch 16. storočia  zas Anthony Knivet uviedol, že videl v Patagónii telá mŕtvych ľudí, ktoré boli 3,7 metra dlhé. William Adams, anglický námorník na palube holandskej lode, ktorá obchádzala Ohňovú zem, nahlásil v 90. rokoch 16. storočia násilný stret s neprirodzene vysokými domorodcami.

V roku 1766 sa po návrate lode HMS Dolphin do Veľkej Británie objavila správa, že kapitán John Byron videl 2,7 metrov vysokých domorodcov v Patagónii počas svojej plavby okolo zemegule. Avšak v revidovanom zázname z roku 1773 boli Patagónci označení výškou 1,98 metra, čo boli podľa normy z 18. storočia veľmi vysokí ľudia, no určite nie obri. Ľudia, s ktorými sa Byron stretol, boli pravdepodobne Tehuelchovia, pôvodní obyvatelia tohto regiónu.

Aj dnes existuje veľa skeptikov, ktorí tvrdia, že táto legenda je len mýtus. Navyše, niektorí tvrdia, že tieto kosti môžu byť pozostatkami zvierat, ktoré boli náhodou zabité alebo zomreli prirodzenou smrťou.

Napriek tomu však existuje množstvo ľudí, ktorí veria, že táto legenda je skutočná a že Patagónia bola kedysi domovom obrovských bytostí. Táto legenda sa stala populárnou v mnohých častiach sveta a mnoho turistov cestuje do Patagónie, aby si toto miesto osobne pozreli.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť