Nezaradené

Masívna sieť tunelov z praveku: Objavili spojenie medzi Tureckom a Škótskom!

V dobe kamennej vytvorili ľudia po celej Európe sieť podzemných tunelov. Táto ohromná sieť siaha od dnešného Škótska až po dnešné Turecko.

Nemecký archeológ, Dr. Heinrich Kusch prezradil, že dôkazy o existencii podzemných tunelov sa nachádzajú po celej Európe. Vo svojej najnovšej knihe „Secrets Of The Underground Door To An Ancient World“ napísal, že fakt, že tieto tunely prežili po dobu 12000 rokov značí, aká obrovská táto sieť musí byť.

„Len v Bavorsku sme našli približne 700 metrov tunelov, v Styria v Rakúsku, sme našli ďalších 350 metrov. Po celej Európe sú tisíce dôkazov, že existovala podzemná sieť – od Škótska až po Turecko,“ vysvetľuje Kusch.

article-2022322-0D47A58500000578-207_634x744
img: Heinrich Kusch

„Niektoré z nich sú veľmi úzke – akurát na to, aby sa cez ne človek preplazil. Iné sú obrovské a sú v nich dokonca miesta na sedenie, izby a sklady. Všetky síce prepojené zrejme neboli, no spolu tvoria obrovskú podzemnú sieť,“ dodal.

Niektorí si myslia, že tieto tunely fungovali ako ochrana pred predátormi, iní veria, že tunely existovali ako podzemné diaľnice, keďže putovanie po povrchu bolo príliš nebezpečné.

Kniha tiež uvádza, že vchody do týchto tunelov boli často zakryté kaplnkami – cirkev sa bála, čo by mohol tento objav ľuďoch zanechať. Vraj existovalo podozrenie, že tieto vchody vedú do obrovského podzemného sveta.
titulná foto: Heinrich Kusch

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť