modre oci
Príbehy

Muž strávil viac ako 20 rokov vytváraním záhrady pre jeho slepú ženu

Určite sa pýtaš, prečo vytváral takú veľkú a krásnu záhradu pre ženu, ktorá ju nikdy neuvidí. No jeho žena sa na kvety nepozerá – ona ich vonia.

Muž menom Toshiyuki Kuroki žije už viac ako 60 rokov so svojou milovanou ženou Yasuko Kuroki. Po 30-tich rokoch manželstva však Yasuko náhle oslepla. Lekári tvrdia, že za to môže cukrovka.

Obaja to znášali veľmi ťažko, predtým boli totiž zvyknutý vstávať v skorých ranných hodinách, aby sa mohli postarať o kravy a iný dobytok. Nehovoriac o tom, že sa mali 3 malé deti. Začiatky boli preto veľmi ťažké a Yasuko začala byť časom čoraz viacej depresívna. Prestala sa usmievať a aj jej muž si všimol, ako veľmi sa trápi. Rozhodol sa preto, že sa začne venovať ich záhradke. Dúfal, že čím viacej kvetov bude ich záhrada mať, tým viacej ľudí priláka a zaobstará tak svojej žene spoločnosť.

kvety1

img: buzzfeed.com

Najviac si obľúbil kvet Shibazakura, nakoľke práve tento kvet jeho manželke najviac voňal. Shibazakura sa vyznačuje okrem príjemnej vône aj pestrým ružovým sfarbením.

Čím viacej kvetov zasadil, tým viac ľudí prichádzalo a obdivalo ich záhradku. Nakoniec sa prestal venovať farmárčeniu a všetku energiu sústredil len na záhradku.

kvety2

img: buzzfeed.com

Jeho žene sa vrátila chuť do života a konečne sa začala opäť usmievať. „Úsmev mojej ženy je to jediné, čo ma robí šťastným.“

 

kvety3

img: buzzfeed.com

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť