modre oci
Nezaradené, Príbehy

Prefíkaná chobotnica utiekla z akvária rovno do oceánu

Každý z nás má rád príbehy o tom, ako sa niekomu podarilo úspešne uniknúť na slobodu. Či už je to Útek z Alcatrazu, Vykúpenie z väznice Shawshank alebo Veľký útek napĺňa nás to pocitom odvahy, nádeje a dobrodružstva.

Niektorým tento podmorský útek môže dokonca pripomínať film Hľadá sa Nemo, v ktorom sa o niečo podobné pokúšali aj akváriové rybičky. No tento príbeh sa v niečom predsa len líši. Stal sa totiž v reálnom živote s reálnou chobotnicou.

Táto šikovná chobotnica prekabátila svojich „ľudských únoscov“ a momentálne sa nachádza na úteku niekde v Tichom oceáne. No vzhľadom na veľkosť oceánu je veľmi nepravdepodobné aby ju niekedy opäť našli jej pôvodní majitelia a tak tento útek môžeme považovať za úspešný.

Ako uvádza BBC News, do oceánu sa muselo toto prefíkané podvodné zvieratko pretiahnuť cez malú medzeru, ktorú tam omylom nechal počas svojej pravidelnej rutiny údržbár.

„Chobotnica sa prepchala touto medzerou do potrubnej rúry, ktorá ma vývod až priamo v oceáne. V rúre sa nenachádzajú žiadne krvavé ani iné modré stopy, takže musí byť momentálne určite v poriadku.“ Vyjadril sa zástupca pre národné akvárium na Novom Zélande. „Keď sme uvideli prázdne akvárium, boli sme šokovaní. Nenechala nám dokonca ani odkaz.“

Personál si mal uvedomiť, že už dávno by sa nemala podceňovať sila týchto vysoko inteligentných hlavonožcov. Sú totiž preslávené svojou ohybnosťou, prefíkanosťou a vysokou inteligenciou. „Je nám veľmi ľúto tejto straty a odteraz budeme každé jedno akvárium monitorovať.“

1

img: iflscience.com

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť