modre oci
Nezaradené

Priateľská ryba sa stretáva s potápačom už 25 rokov

Majú ryby city? Väčšinou o nich neuvažujeme ako o teplých, huňatých stvoreniach (ako napríklad o psoch), no ryba Yoriko žije na pobreží Japonska a pravidelne sa tam „stretáva“ s istým potápačom menom Hiroyuki. To by mohol byť dostatočný dôkaz na to, že niektoré ryby city naozaj majú.

„Ázijský piskoun“ je druh ryby, ktorý medzi ľuďmi až taký známy nie je. No potápač Hiroyuki Arakawa pozná tento druh až veľmi dobre. S jednou takou rybou sa totiž stretáva už niečo cez 25 rokov.

Ich stretnutia prebiehajú v podvodnom parku Hasama, kde sa nachádza šintoistická svätyňa. Dostať sa ku nej je poriadna drina a bez potápačského vybavenia je to nemožné.

Hiroyuki túto svätinu pravidelne navštevuje, nakoľko sa stará o to, aby vyzerala stále čisto a zachovalo. Taktiež sa stará aj o stránku na facebooku, kde o nej pravidelne pridáva rôzne príspevky. Jedným z príspevkov bol aj príbeh o tejto rybe, ktorá sa pri ňom začala pravidelne objavovať a navštevovať ho, až kým si to sám nevšimol. Neskôr, keď už vedel, že sa jedná o jednu a tú istú rybu, dal jej dokonca aj meno – Yoriko. Ľudia na facebooku si túto Yoriko neskutočne obľúbili, a tak sa Hiroyuki rozhodol, že si ju nafotí a podelí sa s nami o tento krásny moment.

1

img: inhabitat.com

Popritom ako turistov sprevádza ku tejto svätyne sa Yoriko občas ukáže, no zatiaľ je ešte celkom hanblivá a je radšej keď sú s Hiroyukim sami.

Vedci sa prípadu venovali podrobnejšie a zistili, že tomuto druhu ryby sa pri určitých emocionálne vypätých situáciach zvýši teplota. To znamená, že nejaké náznaky cítenia emócií by tam boli, no či je táto reakcia skutočne prepojená s vedomím je ešte stále potrebné preukázať.

3

img: inhabitat.com

img: inhabitat.com

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť