modre oci
Nezaradené

Mrakodrap ako od Michelangela: Bude takto vyzerať architektúra budúcnosti?

Dnešné mrakodrapy sú jeden ako druhý – vysoké krabice zo skla a ocele. Renomovaný architekt Mark Foster preto predstavil svoj návrh stavby, ktorá by sa mohla stať jednou z dominánt Manhattanu.

Jeho mrakodrap Michelangelo Tower vyzerá, ako by ho staval sám majster Michelangelo Buonarroti. Michelangelo Tower má stáť v samom srdci Manhattanu – na 57. západnej ulici, neďaleko Central Parku. Mrakodrap postavený zo skla, bohato zdobený bronzovými a kamennými plastikami pripomínajúcimi stredoveké chŕliče, má mať 102 poschodí s vyhliadkovou časťou situovanou do 64. poschodia.

„Súčasné stavby sú funkčné a na pohľad moderné, patria ale do 20. storočia. Michelangelo Tower hľadá originalitu, je to náš pohľad na architektúru 21. storočia, „uviedol k svojmu návrhu Mark Foster.

Napriek tomu, že Fosterov návrh vyzerá na prvý pohľad zložito, možno ho podľa slov autora postaviť pomerne rýchlo. „Stavba katedrály Notre-Dame trvala desiatky rokov, my ale máme k dispozícii počítače a ďalšie moderné technológie,“ hovorí autor návrhu. Ani moderné technológie ale v tomto prípade zrejme nič nezmôžu. Fosterova stavba, akokoľvek originálna, zostane s veľkou pravdepodobnosťou iba na papieri. Ostatne ako mnoho ďalších podobne novátorských návrhov.

n40pe3m

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť