Nezaradené

Muž v Indii vzdeláva chudobné deti zadarmo, popri práci vedie školu pod mostom

V niektorých krajinách nie je také ľahké chodiť do školy. Mnohí si to nemôžu dovoliť alebo musia už od skorého veku pracovať. Takou krajinou je aj India. Jeden muž sa to však snaží zmeniť.

Vysokú školu nedokončil kvôli nedostatku financií, no dnes pomáha deťom získať základné vzdelanie. Rajesh Kumar Sharma pracuje v obchode a zároveň vedie školu doslova pod mostom. V Naí Dillí učí deti z chudobných rodín, ktoré si vzdelanie nemôžu dovoliť. Túto službu im ponúka celkom zadarmo.

free-school-under-the-bridge-3img: inhabitots.com

Školu popri zvukoch rušnej dopravy pravidelne navštevuje 200 žiakov. Sediac na dekách či karimatkách hľadia na provizórne tabule, vytvorené jednoduchým čiernym náterom na stene. Rajeshovi pomáha zopár ďalších učiteľov, ktorí sa spolu snažia deti viesť pozitívnou cestou k učeniu.

free-school-under-the-bridge-2img: inhabitots.com

Žiaci, ktorí by inak možno pracovali na poliach alebo sa len tak potulovali po vonku, trávia v škole deň od 9 rána do druhej poobede. Minulý rok sa Rajeshovi dokonca podarilo presvedčiť skutočné školy, aby 60 detí prijali. Sú zároveň povzbudzované k tomu, aby si hľadali svoje stále miesto pre vzdelávanie. V tejto improvizovanej škole sa učia hindský hazyk, čítanie, písanie, angličtinu, matematiku, vedy a geografiu. Pre mnohých z nich je to jediný spôsob, ako sa môžu niečo naučiť.

free-school-under-the-bridgeimg: inhabitots.com

Rajesh Kumar Sharma podáva priam heroické výkony, keď po takmer celodennom učení ešte pracuje v obchode, aby uživil svoju rodinu. Neustále sa snaží získavať pomoc aj od vládnych autorít a deťom zabezpečiť topánky či desiatu. Vzdelanie v týchto krajinách je totiž vzácne, aj keď je pod mostom.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť