Nezaradené

Muži chcú sex ráno, ženy zase večer, potvrdil to aj prieskum z Británie

Muži sú na sex pripravení tesne pred raňajkami, zatiaľ čo ženy chcú sex zase večer. Vyplýva to z hormonálnych cyklov u oboch pohlaví i z prieskumu z Británie.

Hladina testosterónu v krvi mužov je najvyššia práve ráno, u žien naopak až večer. Testosterón ovplyvňuje  chuť na sex u oboch pohlaví.

Najľahšie to majú mladí ľudia a nové páry. Ich libido dosahuje maximum celý deň. Takže sa partneri vzájomne neodmietajú. Muži sa však oveľa častejšie prispôsobujú ženám, sú ochotnejší súložiť večer, zatiaľ čo ženy ráno väčšinou proti sexu protestujú.

Zodpovedá tomu nový prieskum z Británie, ktorý potvrdzuje objavy z minulosti. Na vzorke 2300 ľudí sa zistilo, že väčšina žien je na vrchole túžby okolo 23:30 v noci, zatiaľ čo väčšina mužov má tento vrchol pred 08:00 hod. ráno.

Z toho vyplýva, že vyše 60% percent párov má asynchrónnu sexuálnu túžbu. To znamená, že sa v tom, kedy majú chuť na sex, partneri úplne  rozchádzajú. Muži a ženy sa však v jednom predsa len zhodli a to, že najmenšiu chuť na sex majú v časoch medzi 16:00 až 18:00 hod., tiež medzi 2:00 až 6:00 hod.

.src

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť