Nezaradené

10 miest, ktoré poznáte z filmov Harryho Pottera a skutočne ich môžte navštíviť

Ak miluješ Harryho Pottera tento článok je pre teba ako stvorený! Každý z nás by chcel zaiste vstúpiť aspoň na chvíľu do čarodejníckeho sveta plného mágie. Toto želanie sa vám môže splniť nielen pozeraním filmov. V článku vám prinášame 10 destinácií Harryho Pottera, ktoré môžete navštíviť.

1

Čarodejnícky svet Harryho Pottera, Universal Studios, Florida

V Universal Studios sa ti splnia všetky tvoje čarodejnícke sny. V zábavnom parku nájdeš Rokfortský expres, budeš sa môcť poprechádzať po Šikmej uličke, ísť do Gringott Banky a taktiež si môžeš kúpiť čarodejnícky prútik u Ollivandera alebo sa najesť v Deravom kotlíku. V parku si môžeš kúpiť aj všetky pomôcky do školy podľa fakulty, do ktorej ste zaradený.
1
img: via http://thefw.com/
2

Hrad Alnwick, Northumberland, Anglicko

Teno hrad predstavoval Rokfort v prvých dvoch filmoch „Harry Potter a kameň mudrcov“ a „Harry Potter a tajomná komnata“. Toto miesto očarilo nielen filmárov Harryho Pottera, pretože na Alnwicku sa natáčali filmy, ako sú napríklad „Robin Hood“ alebo „Elizabeth“.

 

2
img: via http://thefw.com/
3

Glencoe, Škótsko

Glencoe je známa roklina v Škótsku, ktorá sa objavila vo filme „Harry Potter a väzeň z Azkabanu“. Hagridova chatrč a ostatné menšie inštalácie boli postavené práve v tejto rokline, tá ponúkla dokonalú kulisu dobrodružstva, ktoré sa odohrávalo vo filme.
3
img: via http://thefw.com/
4

Harry Potter: The Exhibition

Ak ešte stále nemáte dosť Harryho Pottera, odporúčame vám sa ísť pozrieť na exhibície, ktoré sa konajú na viacerých miestach po celom svete. Návštevníci tu môžu vidieť obrazy, dekorácie, rekvizity a kostými, ktoré boli používané vo filmoch Harryho Pottera.
4
img: via http://thefw.com/
5

Glenfinnan Viaduct, Lochaber, Škótsko

Každoročne Harry spolu s kamarátmi cestovali Rokfortským expresom. Vo filme môžeme vidieť krásne scenérie krajiny, ktorou prechádzajú. Práve Glenfinnan Viaduct je tým slávnym mostom, ktorý vo filme vidíme. Okolitá krajina je úžasná na turistiku no ak na ňu nemáte chuť, môžete sa previesť na „Jacobite“, čo je skutočný vlak z Harryho Pottera.

 

6

Millennium Bridge, Londýn, Anglicko

Millenium Bridge je skutočný, aj keď trochu futuristický, most v Londýne. Táto pešia zóna mosta bola zničená vo filme „Harry Potter a polovičný princ“. Pri najbližšiej návšteve Londýna preto nezabudnite tento most navštíviť.

Millennium Bridge with a view to St Pauls Cathedral
img: via http://thefw.com/

7

Stanica King’s Cross a St Pancras, Londýn, Anglicko

Obe tieto stanice sú zhodou okolnotí vedľa seba. Na stanici King’s Cross boli natáčané scény, kde hlavné postavy filmu čakali na svoj vlak. Pokiaľ sa rozhodnete prejsť sa k nástupišťam 9-11, nájdete medzi nimi ceduľku so slávnym nástupišťom 9 a 3/4.
7
img: via http://thefw.com/
8

London Zoo, Londýn, Anglicko

Pokiaľ ste videli „Harry Potter a kameň mudrcov“ tak si zaiste pamätáte scénu, kedy bol mladý Harry v Londýnskej zoo, konkrétne v pavilóne plazov. S hadmi sa v zoo asi neporozprávate, no Londýnsku zoo sa oplatí pozrieť si aj tak.
8
img: via http://thefw.com/
9

Leadenhall Market, Londýn, Anglicko

Leadenhall Market je stará tržnica v Londýne s dlhou históriou. Z filmov toto miesto môžeme poznať ako Šikmú uličku či Deravý kotlík. Tržnica je tak obrovská, že v nej dokážete stráviť hodiny prechádzaním sa, nakupovaním alebo len tak posedieť v jednej z kaviarní.
9
img: via http://thefw.com/
10

Katedrála Christ Church, Oxford, Anglicko

Hlavnú sieň Rokfortu, či schodisko, ktoré k nej viedlo, si môžeme vo filmoch Harryho Pottera všimnúť veľa krát. Tieto scény boli natáčané práve v priestoroch katedrály Christ Church. Toto očarujúce miesto, má však okrem týchto natáčacích miest aj mnoho iných, ktoré stoja za pozretie.
10
img: via http://thefw.com/

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť