modre oci
theguardian.com Photograph: Malaysia Wildlife Authorities/AFP/Getty Images
Nezaradené

Pytliaci sa zamerali aj na najmenší druh slonov, ktorým sa ešte donedávna vyhýbali

Pre pytliakov sú africké slony atraktívnejšie ako slony ázijské, najnovšie sa však pytliaci zamerali na tzv. trpasličie slony, ktoré žijú na ostrove Borneo.

Najmenšiemu slonovi na svete sa donedávna pytliaci vyhýbali, v súčasnosti je pre nich veľkým lákadlom, a to pravdepodobne vďaka jeho opačne zatočenými klami.

Ochranári našli pozostatky dvoch trpasličích slonov, ktoré zabili pytliaci. Pozostatky druhého slona boli nájdené len deň po tom, ako Čína oznámila, že do roku 2017 zakáže obchodovanie so slonovinou.

„Neexistujú slová, ktoré by vyjadrili náš smútok. Zdá sa, že pre slony nie je bezpečne už ani v štáte Sabah. Úrady musia sprísniť tresty za pytliačenie!“ dodáva veterinár voľne žijúcich zvierat Pakeeyaraj Nagalingam.

Populácia trpasličích slonov predstavuje približne 1500 až 2000 kusov. Tento druh však nie je ohrozený len pytliactvom, značné nebezpečenstvo pre nich predstavuje odlesňovanie prostredia kvôli pestovaniu palmy olejnej, z ktorej sa vyrába palmový olej. Ten palmový plej, ktorý v Indonézii spôsobil stovky požiarov, vďaka čomu ho možno označiť aj za najhorší environmentálny zločin 21.storočia.

Viac o palmovom oleji a jeho negatívnych účinkoch na životné prostredie sa môžete dočítať TU.


Foto: theguardian.com Photograph: Danau Girang Field Centre and Wildlife Rescue Unit

.zdroj

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť