modre oci
Nezaradené

Najstarší ľudia na Zemi sa podelili o svoje tajomstvo na dlhý život

Niektoré sú celkom jasné, iné zase zábavné a ďalšie možno trocha prekvapivé.

1Pozitívne myslenie

108-ročná Alice Herz-Sommer povedala, že kľúč na dlhý život je pozitívne myslenie. Mala sestru, ktorá zomrela vo veku sedemdesiat rokov, pretože podľa nej bola pesimistka a často podráždená.

1.

2. Jedzte zdravo a vstávajte skoro

Sakari Momoi sa narodil v roku 1903 a 5. februára oslávil 112 rokov. Nevie o žiadnom inom dôvode, prečo žije tak dlho, ako o tom, že sa skoro budí a zdravo je.

2

3Držte sa ďalej od mužov

109- ročná Jessie Gallan je najstaršou občiankou Škótska. Počas jej života sa vraj snažila vyhábať mužom. Sama vraví: „Nestoja za to, koľko je s nimi problémov.“

3

4Buďte milí

Mamie Rearden, bola najstarším žijúcim občanom v Amerike až do jej smrti v roku 2013. Dožila sa 114 rokov a práve dobré a milé správanie bolo jej odpoveďou na dlhý život. V roku 2011 sa vyjadrila: „Vždy sa správajte k ostatným tak, ako chcete aby sa oni správali k vám.“

4

5Nemajte deti

Američan Alexander Imich bol najstarší muž na svete, zomrel v júni 2014. Svoj dlhý život pripisoval jednej veci, ktorá spôsobuje takmer najviac stresu u dospelého človeka, a to sú deti, ktoré on nemal.

5

6. Choďte s prúdom

Jiroemon Kimura z Japonska dosiahol vek 116 rokov. Kimura povedal, že kľúčom k dlhej životnosti, je jednoducho ísť s prúdom tvárou v tvár nástrahám. Bol veľmi vďačný a veselý človek, ktorý si cenil každý deň a mal pozitívny pohľad na svet.

6

7Doprajte si

Jeanne Calment sa dožila až neuveriteľných 122 rokov. Počas celého jej života vraj nebola ani raz chorá. A to aj napriek tomu, že fajčila, jedla sladkosti a v podstate robila všetko, čo chcela až do jej smrti, aj napriek prosbám a varovaniam lekárov.

7

8. Nejedzte nezdravé jedlo.

V roku 2011 bola 116-ročná Besse Cooperová zapísaná do Guinnessovej knihy rekordov ako najstaršia osoba na svete. Mala pravdepodobne opačnú filozofiu ako Jeanne. Povedala totiž, že len málokedy jedla nezdravé jedlo.

8

9Vynechajte, čo je zbytočné

Leila Denmark bola prvou ženskou pediatričkou na svete a pracovala ešte vo veku 103 rokov. Dlhý život pripisovala tomu, že na dôchodku začala piť iba vodu, prestala prijímať rafinované cukry v strave, a začala jesť viac bielkovín a zeleniny. Dokonca odmietla zjesť tortu, ktorú dostala na svoje 114. narodeniny.

9

10. Uvoľnite sa a jedzte sushi

Misao Okawa sa narodila 5. marca 1898. Hovorí, že sushi a spánok sú jej tajné zbrane na dlhý život.

10

11. Buďte Japoncom

Hideko Arima prišla s touto nevšednou radou. Pokiaľ ste sa však nenarodili ako Japonec, stačí sa poučiť z ich jedálnička. Menej červeného mäsa a mliečnych výrobkov je dôvod prečo mnoho ľudí verí, že Japonci majú najdlhšiu priemernú dĺžku života. Jedným z týchto ľudí je aj Hideko.

11

 

Zdroj: www.viralnova.com

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť