modre oci
Nezaradené

Najväčšie nezmysly EÚ

Ak neviete, z čoho spočíva náplň práce poslancov z Európskeho parlamentu, ponúkame vám výber niekoľkých šialeností, ktorými sa zaoberali uplynulé roky.

Klimatické zmeny a rovnosť žien

Únia vydáva správy a vypracováva štúdie, ktoré skúmajú vzájomné prepojenie klimatických zmien a rovnosti žien. Ženy totiž tvoria 50% svetovej populácie, ale žijú podstatne ekologickejšie ako páni. Európsky parlament preto navrhuje vykonať rozsiahle štúdie, ktoré budú mapovať  spojitosť klimatických zmien a rovnosti žien. Bez skutočnej rodovej rovnosti vraj nebude existovať ani klimatická spravodlivosť. Takže ženy majú nádej, že ak sa počasie spamätá, budú aj ony lepšie ohodnotené.

Zákaz nosenia podpätkov a šperkov pre kaderníčky

Ak milujete vysoké podpätky, zabudnite na povolanie kaderníčky. Únia chce znížiť riziko výskytu chorôb z povolania. Podľa návrhu budú musieť kaderníčky povinne nosiť topánky s rovnou protišmykovou podrážkou. Takže už nebude na žene, ako sa stará o svoje zdravie, jednoducho sa bude musieť prispôsobiť starostiam ľudí v Bruseli. Zároveň by mali kaderníčky v práci zabudnúť aj na šperky či hodinky. Takže namiesto lepšieho ohodnotenia či zlepšenia pracovných podmienok, pribudne na zoznam ďalší zákaz a obmedzenie vlastnej slobody.

Sliepky majú nárok na posledné jedlo

Sliepka musí dostať posledné jedlo najmenej 12 hodín pred smrťou.

Cirkusové zvieratá potrebujú pasy

Cirkusové zvieratá by mali mať vlastné pasy avšak cirkusové myši môžu cestovať pod spoločným pasom.

Rovnosť na európskych školách

Deti európskych úradníkov majú zadarmo školy, ktoré financuje EÚ. Iné deti po splnení podmienok musia platiť niekedy až 15 000€. Slová ako spravodlivosť a rovnosť sa u niektorých ľudí v slovníku jednoducho nenachádzajú alebo si sami upravili ich význam.

Miery banánov

Všetky banány, ktoré sa dovezú do Európskej únie musia byť najmenej 14 centimetrov dlhé a hrubé 2,7 cm. Myslíte, že sa inšpirovali mierami niečoho iného? …napríklad šalátovej uhorky?

Suma za kilo

V roku 2010 Európska únia oznámila legislatívny zámer, podľa ktorého by cena všetkého jedla bola spojená s jeho hmotnosťou, nie počtom. Zaujímavé by to bolo napríklad pri nákupe slepačích vajec.

Nesympatické obaly od mlieka

Rozprávkové bytosti, obrázky detí a milé zvieratká na obaloch od mlieka pre deti sú podľa EÚ zavádzajúce. Únia je presvedčená, že obrázky môžu toto mlieko idealizovať. Obal nesmie obsahovať ilustrácie, ktoré môžu idealizovať takýto prípravok, a tým odradiť matky od kojenia. Otázne je to či sa matky skutočne rozhodujú na základe toho, čo je na škatuli napísané či vyfotené.

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť