modre oci
Nezaradené

Nechali by ste ležať svoje telo pohodené v lese v záujme vedy?

V Amerike sa môžu pochváliť najdesivejším miestom na svete. Po lese sa rozkladajú mŕtvoly.

Rozkladajúce telá ležia na lístí, sú uložené v igelite v kufroch áut, zakopané v hroboch alebo pohodené v plytkej vode. Mohlo by sa zdať, že ide o scénu z hororu, v skutočnosti však ide o výskumné stredisko známe pod názvom Farma tiel.

Prísne strážená farma sa nachádza v Tennessee a vznikla ako Antropologický ústav University of Tennessee v roku 1981. Založil ju vedec Bill Bass, ktorý pochopil, že študovať rozklady ľudských tiel je pre kriminalistiku dôležité.

bodyfarm5

Farma leží uprostred lesov, na ktorej pozemku s rozlohou 10 kilometrov štvorcových sa rozkladá približne 150 až 190 mŕtvol. Každé telo je umiestnené v inej polohe, podľa toho, aké miesto činu napodobňuje.

Telá sú ponechané prírodným vplyvom a zvieratám, vedci starostlivo monitorujú pohyb hmyzu, zápachy a rozpad kostí, aby mohli určiť to, čo sa vrah snažil ukryť. Každý rok na farme pribudne 30 až 50 tiel.

Vo väčšine prípadov sa jedná o telá darcov, ktorí sa rozhodli po smrti poslúžiť vede a pomôcť tak usvedčiť vrahov. Budúci záujemcovia vyplnia na stránkach fakulty dotazník, pošlú fotografiu a odložia si časť peňazí, aby po ich smrti mohli odoslať telá na farmu.

bodyfarm4

Darcov fascinuje, koľko dát dokážu z ich tiel odborníci získať. Podmienkou však je, že človek nesmie zomrieť na AIDS alebo rakovinu.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť