modre oci
Nezaradené

V Nemecku môžete dostať pokutu za nedojedené jedlo

V snahe obmedziť plytvanie potravinami sa reštaurácia Yuoki v Stuttgarte rozhodla pokutovať návštevníkov, ktorí nedojedia celú porciu, ktorú si objednali.

V tejto reštaurácii si môžu návštevníci objednať napríklad japonské sushi. Ide o tzv. all-you-can-eat reštauráciu, v ktorej môžete počas dvoch hodín jesť neobmedzené množstvo jedla za jednotnú cenu. Často sa však stáva, že si hostia objednajú viac jedla, než dokážu zjesť. Preto sa bude po novom platiť za zvyšky jedla symbolická pokuta 1 euro. Majiteľ reštaurácie odhaduje, že nazbierali už vyše 900 eur. Tieto peniaze budú darované na charitu.

Nejde však o jedinú reštauráciu v Nemecku. K Yuoki sa tiež pridala japonská reštaurácia Okinii v Düsseldorfe. Tá ponúka neobmedzenú konzumáciu jedla, avšak za každý nedojedený tanier so studeným jedlom musíte zaplatiť navyše 1 euro a za tanier s teplým jedlom 2 eurá. Zatiaľ posledná nemecká reštaurácia, v ktorej by ste si museli zaplatiť za nedojedené zvyšky, je čínsko-mongolská reštaurácia Himalaya. Tá účtuje 2 eurá za každých 100 gramov nedojedeného jedla.

 

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť