modre oci
pexels.com
Nezaradené

Neodíďte z pohovoru bez toho, aby ste sa opýtali tieto tri základné otázky

Ak vám dá potenciálny zamestnávateľ po pohovore priestor na otázky, využite ho efektívne.

Nebojte sa pýtať. Záujem je ocenený omnoho viac ako ticho a roztrasené ruky.

1

Pravidlá vo firme

 

Pýtajte sa na to, aká je vo firme „kultúra“. Teda pravidlá správania sa, komunikácie, aktivity vo firme či hodnoty spoločnosti. Je dobré byť pripravený aj na túto stránku práce. Aby sa vám nestalo, že v prvý pracovný deň (alebo ešte po pohovore) si vyrobíte faux pas.

Foto: pexels.com

2

Ako vyzerá typický deň v tejto práci

 

Je veľmi dôležité, aby ste vedeli, čo máte očakávať od budúcich potenciálnych pracovných povinností. touto otázkou získate aspoň nejaký obraz o tom, čo na vás (možno) čaká. Okrem toho si šéf všimne vaše nadšenie/zdesenie. Preto radšej ovládajte svoju mimiku a gestá. Prípadne, ak vás to, čo hovorí naozaj zaujme. Pýtajte sa viac na detaily alebo dodajte, že sa už neviete dočkať. Môžete tiež zareagovať na niektoré z budúcich povinností a dodať, že s nimi máte skúsenosti.

Foto: pexels.com

3

Čo bude nasledovať?

 

Neodíďte z pohovoru bez toho, aby ste sa spýtali na to, čo bude nasledovať. Musíte predsa vedieť, či vám zavolajú na telefón, napíšu mail alebo po vás niekoho pošlú. Spýtajte sa aj na dobu, do ktorej sa rozhodnú, aby ste neboli zbytočne v strese, keď sa vám dlhšie neozvú.

zdroj: brightside.me

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť