modre oci
1week1project.org
Nezaradené

Obrovská väznica plávajúca v medzinárodných vodách bude novým „domovom“ pre 3300 odsúdených

Projekt väznice daňových podvodníkov z „Panama Papers“ na vodách oceánu je hotový. Architekti vyhotovili nákresy kolosálnej lode, ktorá by mala byť domovom až pre 3 300 odsúdených väzňov.

Návrh väzenia

Foto: 1week1project.org

PANAMA PAPERS JAIL je väznica nachádzajúca sa na nákladnej lodi, plaviacej sa v medzinárodných vodách Panamy.

Mapa štátu Panama

Foto: emaze.com

V Panama Papers Jail by mali byť väznení práve tí odsúdení, ktorých mená figurujú v tzv. „Panamských dokumentoch“ – uniknutých tajných dokumentoch o nekalých praktikách prezidentov, diplomatov, podnikateľov, športovcov, hercov či členov kráľovských rodín, ktoré vznikali od 70. rokov 20. storočia. V dokumentoch sú informácie o viac ako 320 000 offshorových firmách (spoločnostiach sídliacich v „daňových rajoch“).

Časti firiem slúžili aj na legálne podnikanie, no väčšina z nich bola využívaná na legalizáciu výnosov z trestnej činnosti či na nelegálne obchodovanie so zbraňami a s diamantmi.

Nákres ciel

Foto: 1week1project.org

Dokončené plavidlo bude disponovať papierovými bunkami. Každá väzenská cela má 9 metrov štvorcových. Cely by boli umiestnené v obrovských plachtách lode. Každá plachta je dlhá 350 metrov a vysoká 100 metrov.

Pohľad zozadu

Foto: 1week1project.org

Plán lode

Dve plachty rozdelené do troch častí:

  • Cely v prednej časti
  • Kancelária správcu, administratívna a spoločenská miestnosť v strednej časti
  • Izby pre väzenské stráže v zadnej časti

Plán lode

Foto: 1week1project.org

Úsilím bolo vytvoriť loď, ktorá by bola plne sebestačná. Samozrejme tak na lodi nemôžu chýbať ani športové ihriská, spoločenské miestnosti, jedáleň, telocvičňa, dielne i ďalšie dôležité priestory.

Foto: 1week1project.org

zdroj: 1week1project.org

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť