modre oci
Nokia
Nezaradené

Nokia 3310 je oficiálne späť

Reč je samozrejme o klasickom telefóne, ktorý neponúka žiadne smart funkcie. V časoch, kedy internetové pripojenie vyžaduje k prevádzke takmer každý druhý domáci spotrebič, ide nepochybne o odvážny krok, ktorý sa môže, no zároveň nemusí vyplatiť. Nie je však veľkým tajomstvom, že sa najpopulárnejší výrobca klasických telefónov rozhodol prinavrátiť k životu model 3310 hlavne kvôli jeho skvelému menu, ktoré rezonuje v ušiach každého nadšenca. Práve meno tohto zariadenia sa šíri internetom do dnešných dní už viac ako 17 rokov najmä formou vtipných obrázkov, ktoré odkazujú na jeho niekdajšie výnimočné vlastnosti, ktoré by sme neraz privítali aj vo vlajkových lodiach dnešnej doby.

 

Mnohé z nich sú, našťastie, prítomné aj v aktualizovanej verzii, ktorý sa tak môže pochváliť poriadne odolnou konštrukciou, ktorá si hravo poradí aj s hrubším zaobchádzaním. Po dizajnovej stránke sa jedná o podarenú kombináciu klasickej 3310-ky s nemenej populárnym modelom 150. Okrem toho tiež bude k dispozícii 4 farebné varianty. Azda najočakávanejšia novinka veľtrhu taktiež zaujme dlhou výdržou na jedno nabitie, ktorú zabezpečuje akumulátor s kapacitou 1200 mAh. Dobíjanie bude prebiehať skrz microUSB konektor a výrobca sľubuje, že smartfón dokáže na jedno nabitie vydržať až 31 dní v stand-by stave.

Foto: Nokia

Najviac energie ale nepochybne spotrebuje zväčšený farebný displej s 2,4-palcovou uhlopriečkou, ktorý ponúka QVGA rozlíšenie. Nad displej sa dostala aj základná selfie kamera. Je to skutočne priam až neuveriteľné, že Nokia prináša túto obrovskú legendu späť k životu a fakt, že na 3310-ke budeš môcť niekedy vytvárať fotky znie ako veľmi vydarená komédia.

Foto: Nokia

Na zadnej strane tak nájdeš 2 MPx hlavný snímač aj s prisvetľovacou LED diódou. Aby bola „obživa“ dokonaná, na jedno sme ešte zabudli. Stavíme sa, že vieš o čo ide. Áno, uhádol si správne. Jedná sa o populárnu hru Snake, ktorá si našla miesto aj v druhej generácii, avšak vo vynovenej grafike. Interné úložisko má kapacitu 16 MB, pričom v podpore sú aj microSD karty do maximálnej kapacity 32 MB.

Foto: Nokia

Tento klenot bude rozhodne predajným ťahákom najbližších mesiacov, minimálne pre nostalgickejších fanúšikov, ktorí spravia všetko preto, aby si vynovenú legendu medzi telefónmi mohli akýmkoľvek spôsobom zakúpiť. Oficiálna cena bola stanovená na 49 €. No a ako je to v tvojom prípade? Aj ty patríš medzi vážnych kandidátov na kúpu? Neváhaj sa podeliť o svoje dojmy v komentároch nižšie.

Foto: Nokia

zdroj: theguardian.com

zdroj: youtube.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť