Nezaradené

Nové slúchadlá, z ktorých sa budete cítiť ako nadrogovaní

Slúchadlá, ktoré navodia príjemný „zdrogovaný“ stav…

Už budúci mesiac budú v predaji slúchadlá, s ktorými sa budete cítiť skutočne uvoľnene. Vynájdené boli na Floride spoločnosťou Nervana. Slúchadlá fungujú normálne ako hocijaký bežný model, v niečom sú však špeciálne. Je v nich integrované zariadenie, cez ktoré dochádza k stimulácii nervu vagus prostredníctvom elektrického signálu s nízkym výkonom cez zvukovod. Vagus je nerv, ktorý hrá úlohu v uvoľňovaní dopamínu.

,,Cítil som, že elektrina išla do mojej paže, a celá mi brnela, ale najlepší moment pre mňa bol potom, keď som dopočúval hudbu a vstal,“ novinár Amanda Gutterman a dodáva: ,,Nemohol som sa prestať usmievať a smiať. Bol som skutočne dobre naladený a šťastný. Tento stav trval asi hodinu.“ Tvorcovia nápadu hovoria o akomsi legálnom „zdrogovaní“ mysle.

Tento nový výmysel bude stáť 299 dolárov a očakáva sa, že v predaji bude už počas marca. Spoločnosť však varuje, že počúvať hudbu prostredníctvom týchto slúchadiel a riadiť vozidlo by nebola dobrá kombinácia. Aj keď nijako nenarúšajú funkcie mozgu, tvorcovia odporúčajú, aby sa človek po ich použití držal aspoň 30 minút mimo cesty.

.src

img: sciencealert.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť