Nezaradené

Antistresové omaľovánky pre dospelých

V dnešnej rýchlej a stresujúcej dobe ľudia hľadajú nové spôsoby, ako znížiť napätie. Omaľovánky pre dospelých sú odpoveďou.

3 z 10 najpredávanejších kníh v internetových obchodoch sú práve antistresové omaľovánky.

Ako omaľovánky uvoľňujú stres? 

Vymaľovávanie obrázkov zmierňuje stres. Pri takejto činnosti je mozog nútený sa sústrediť a vaša myseľ je pokojná.

„Ide o aktivitu vyžadujúcu koncentráciu, pri ktorej sa časť mozgu zodpovedná za odozvu na strach dostáva do stavu pokoja. Časom sa tak dosiahne skutočne upokojujúci efekt,“ vysvetľuje psychológ Dr. Ben Michaelis.

Michaelis však nie je jediný psychológ, ktorý odporúča omaľovánky. Psychológ Antoni Martinez považuje vymaľovávanie za relaxačnú techniku, ktorú môžeme využiť na vstup do kreatívnejšieho a slobodnejšieho stavu vedomia.

coloring-page

img: lexonn.ro

Carl Jung, zakladateľ analytickej psychológie, už pred vyše 100 rokmi odporúčal svojim pacientom aby vymaľovávali obrázky.

Zistil, že vymaľovávanie mandál pomáhalo jeho pacientom upokojiť myseľ a upriamiť pozornosť. „Pri vymaľovávaní sa aktivujú rozdielne časti našich hemisfér,“ uviedla psychologička Gloria Martinezová.

„Akcia zahŕňa tak logiku, pomocou ktorej vyfarbujeme predlohy, ako aj kreativitu, keď miešame a párujeme farby. Pri týchto činnostiach sa aktivuje oblasť mozgovej kôry zodpovedná za zrak a jemnú motoriku. Relaxácia, ktorá pri tom vzniká, znižuje aktivitu amygdaly. Tá je základnou časťou mozgu zodpovednou za kontrolu emócii, ktoré sú ovplyvnené stresom.“

Omaľovánky nám pomôžu preniesť sa do doby detstva, kedy sme boli vystavení oveľa menšiemu stresu.

artkids

img: culturalarts.com

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť