Jednohubky

Chceš novú prácu a vlastný pozemok? Tak sa presťahuj do tejto dedinky v Kanade

Pokiaľ ťa už nebaví rušné veľkomesto a radšej by si trávil svoj život v kráse prírody medzi milými ľuďmi, potom nemôžeš prehliadnuť túto ponuku!

Kde je problém?

Malebný kanadský ostrov Cape Breton sa nachádza vo východnej časti Nového Škótska. Centrom tohto raja je rodinná firma The Farmer’s Daughter Country Market – pekáreň s obchodom so zmiešaným tovarom. Majitelia by radi rozšírili svoj obchod a majú na to všetko potrebné okrem jedinej veci – ľudí.

20160927_vedelisteze_kanada_02img: The Farmer’s Daughter Country Market, via facebook.com

Aj keď má tento krásny ostrov unikátnu prírodu, ekologicky čisté životné prostredie a širokú občiansku vybavenosť, jeho populácia neustále klesá. V súčasnosti tu žije okolo 150 000 ľudí, ale každým rokom sa toto číslo dramaticky znižuje.

20160927_vedelisteze_kanada_01img: cbc.ca

Účinné riešenie

Po tom, čo sa všetci kvalifikovaní ľudia minuli, obchod v mestečku Whycocomagh  musel prísť s iným riešením, ako nájsť potrebných pracovníkov. Koncom augusta zavesil na svoju facebookovu stránku ponuku, ktorá sa neodmieta.

Rodina v ňom ponúka akémukoľvek záujemcovi, ktorý splní ich požiadavky, prácu, ale hlavne rozľahlí pozemok, na ktorom si môže ihneď postaviť svoj vysnívaný domov! I keď platové ohodnotenie za vykonanú prácu nebude horibilné – predsa len je to iba obyčajná malá dedinka – pozemok, ktorý dostane, bude mať rozlohu takmer 8100 metrov štvorcových. Pokiaľ pre obchod vydrží pracovať 5 rokov, pozemok naňho prevedú za cenu administratívnych poplatkov pri prepise majiteľa.

20160927_vedelisteze_kanada_03img: goodhousekeeping.com

Záujemcov ako maku

Keďže ide o naozaj výhodnú ponuku, obchod obdržal dovedna 3500 žiadostí. Zatiaľ najal iba 3 nových pracovníkov a jednu rodinu, ale v najbližšej dobe by mal do svojho tímu pribrať ešte ďalšie 3 rodiny.  Preto by ste nemali otáľať a čo najrýchlejšie sa chytiť šance a poslať svoj životopis aj s krátkym opisom seba samého. Keďže sa ale jedná o prácu v zahraničí, nesmiete zabudnúť že si najskôr musíte vybaviť víza a tiež pracovné povolenie.

Brett a Kerry Walkins so svojimi deťmi. Prvá rodina, ktorá sa presťahovala do Whycocomagh kvôli práci v miestnom obchode.

Brett a Kerry Walkins so svojimi deťmi. Prvá rodina, ktorá sa presťahovala do Whycocomagh kvôli práci v miestnom obchode.

img: cbc.ca

20160927_vedelisteze_kanada_04img: Alimark, edgewoodstudio.ca

Titulný obrázok: Dan Maclean, via facebook.com

.src

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť