streamer.co.il
Nezaradené

Nový pohľad na záhadu… „Bermudský trojuholník“ údajne vôbec neexistuje!

Bermudský trojuholník bol ustavičným miestom paranormálnych javov, je známy aj ako Diablova oblasť. Za posledné desaťročia sa tu stratili stovky lietadiel a lodí, o život prišli tisícky ľudí. Telá ani trosky nikdy neboli nájdené.

O lietadlách a lodiach, ktoré sa v tejto oblasti mohli skutočne stratiť, prvýkrát informoval svet žurnalista Edward Van Winkle Jones v 50. rokoch dvadsiateho storočia. Približne po dvoch desaťročiach publikoval Charles Berlitz knihu s názvom BERMUDA TRIANGLE, ktorá sa vzápätí stala úspešnou a začala v spoločnosti vyvolávať rôzne podivné domnienky.

Foto: look.com.ua

Pravdepodobne ste tiež počuli o špekulácii, podľa ktorej sú za zmiznutie lodí v oblasti Bermudského trojuholníka zodpovedné metánové bubliny. Dôkazy o tom priniesla výskumná správa v časopise American Journal of Physics. Ak je metán zmrazený pod veľkým tlakom pod zemským povrchom, následne vytlačený von a transformovaný do plynovej bubliny, rozširuje sa a exploduje smerom nahor. Keď sa takáto bublina stretne s loďou i s lietadlom (ak je dostatočne veľká), stráca vztlak, lietadlo padá, loď klesá na dno oceánu.

Podľa fyzičky a oceanologičky Helen Czerski z University College London by mohli bubliny tohto typu plavidlo naozaj potopiť. Však iba v tom prípade, že loď by bola nekvalitná. Lode sú však v súčasnosti konštruované tak, aby takúto situáciu prečkali bez akejkoľvek škody. A aby toho nebolo málo, zaoberať sa Bermudským trojuholníkom detailnejšie, je vraj úplne zbytočné. Žiadne takéto pásmo vlastne neexistuje. Aspoň to vyplýva z článku Fiony Mac Donald. Ako uviedla po jednom vyšetrovaní zmiznutých lodí, o žiadnej skutočnej záhade nemôže byť reč!

Foto: newsweek.rs

Nedôverčivci sú toho názoru, že neexistujú žiadne dôkazy, ktoré by potvrdzovali mýtus a nie je tu ani žiadna záhada, ktorú by bolo treba vyriešiť. Množstvo katastrof v tejto oblasti, vzhľadom na jej veľkosť, je skrátka prirodzené. Všetky doterajšie vyšetrovania nepriniesli žiadne vedecké vysvetlenie, ani žiadne nezvyčajné úkazy.

Je Bermudský trojuholník vskutku mimoriadny alebo ide len zhody náhod? Pravdou je, že množstvo ľudí sa o tento fenomén zaujíma, ale či je vskutku vôbec za čím cestovať, nevedno.

Foto: likesuccess.com

zdroj: vtm.zive.cz

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť