pexels.com
Nezaradené

10 najlepších rád, ako urobiť dobrý prvý dojem

Začiatok vždy znamená veľa. To, ako zapôsobíte pri prvom stretnutí môže mnohé zmeniť.

1

Buďte pozitívni

 

Diskusiu s novým človekom začínajte vždy pozitívne. Bolo by hlúpe hneď na úvod začať nadávať na zápchy či zlé počasie. Zamerajte sa na pozitívne témy, pomôže vám to vo vašej sebaprezentácii. Navyše, rojkov nikto nepotrebuje.

2

Dávajte pozor na svoju reč tela

 

Váš postoj dokáže povedať viac, ako tušíte. Nekrížte si ruky pred hruďou, neprekračujte z nohy na nohu. Stojte rovno a sebavedome (zdravo sebavedome). Neukazujte, že máte strach.

3

Nezabúdajte na očný kontakt

 

Pokiaľ sa počas celého rozhovoru druhej osobe nepozriete od nervozity ani raz do očí, asi to nebude pôsobiť odvážne. Očný kontakt robí tiež veľa percent na dobrom dojme.

Foto: pexels.com

4

Počúvajte

 

V rozhovore s cudzím človekom je dôležité počúvať, čo hovorí. Bolo by hlúpe pýtať sa, čo ten druhý povedal a ospravedlňovať sa, že ste mysleli na niečo iné. Pri známych ľuďoch to nie je problém, no napríklad na pracovnom pohovore by to nepôsobilo pozitívne. Váš potenciálny zamestnávateľ by si mohol pomyslieť, že máte problémy so sústredením alebo že nemáte dostatočný záujem.

5

Pýtajte sa

 

Pýtajte sa na to, čo vás zaujíma. Klaďte rozumné a premyslené otázky.

6

Hľadajte spoločné záujmy

 

Vždy sa počas konverzácie s novým človekom snažte nájsť podobné záujmy. Vďaka nim môžete rozviesť hlbšie konverzáciu a viac sa spoznať.

Foto: pexels.com

7

Ukážte svoje prednosti

 

Nesnažte sa pri prvom rozhovore prispôsobovať. Ukážte, čo je na vás zaujímavé. Prezentujte svoje pozitívne a silné stránky.

8

Nebojte sa zavtipkovať

 

Humor je u mnohých ľudí veľmi dobre cenený. Ak však zistíte, že sa bavíte s veľmi vážnym človekom, vtípky si nechajte radšej len vo svojej hlave. A nezabudnite žartovať k veci a primerane k danej situácii.

9

Pripravte sa

 

Ak vás čaká stretnutie s neznámym človekom, ktoré môže ovplyvniť napríklad vašu budúcu kariéru, zistite si o ňom niečo vopred. Potom môžete ľahšie udržať konverzáciu alebo zistiť, čo by ste mali z rozprávania vynechať.

Foto: pexels.com

10

Pokoj

 

Stres je väčšinou častým spoločníkom na takýchto stretnutiach. No ak aj ste trocha nervózni, nenechajte sa stresom pohltiť. Radšej hneď na úvod priznajte, že ste trocha napätí. Každý (normálny) človek to pochopí.

zdroj: brightside.me

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť