modre oci
Nezaradené

Obyčajný život 10 neobyčajných ale hlavne skutočných princezien

Nie sú to rozprávkové postavičky – sú to jednoduché moderné dievčatá, ktoré žijú, milujú a smejú sa. Ich jediná odlišnosť od všetkých ostatných je ich dedičstvo a počet pozvánok na ples, ktoré dostávajú.

Predstavujeme vám skutočné princezné – tie ktorí nosia tento titul aj v každodennom živote.

1

Luxemburská princezná Alexandra

 

img: via brightside.me

24-ročná kráska a jediná dcéra veľkovojvodu Henriho a veľkovojvodkyne Márie Terézie. Alexandra zbožňuje športy, hovorí piatimi jazykmi, a dokonca sa zúčastnila turnaja Wimbledon. Má najdlhšie meno zo všetkých európskych princezien: Alexandra Josephine Teresa Charlotte Marie Wilhelmine. Avšak, aj napriek jej vskutku kráľovskému menu, je piata v nástupníckej línii na luxemburský trón.

2

Lady Amelia Windsor, Veľká Británia

 

img: via brightside.me

Lady Amelia má len 20, ale napriek tomu je už prvou kráskou Anglicka. Je pra-pravnučka kráľa Georgea V. a mladšia dcéra Georgea Windsora, grófa z St. Andrews. V budúcnosti sa mladá dáma chce stať novinárkou a je hlboko ponorená do svojich štúdií. To jej však nezabraňuje často sa zúčastňovať plesov a spoločenských akcií. Lady Windsor sa stala prvou osobou kráľovskej krvi, ktorá sa objavila na obálke Tatler. Jej skutočnou vášňou je móda, a dokonca absolvovala stáž v Maison de Chanel.

3

Belgická princezná Luisa Maria

 

img: via brightside.me

Dcéra belgickej princeznej Astrid a arcivojvodu Lorenza má 21 rokov. Krásna dáma teraz nadobúda svoje vzdelanie vo Veľkej Británii. Je deviata v nástupníckej línii na trón, ale jej nádherný vzhľad a majetok jej rodičov ju robia jednou z najvyhľadávanejších neviest na svete.

4

Jordánska princezná Iman

 

img: via brightside.me

Princezná Iman bint Abdullah je najstaršia dcéra kráľa Jordánska Abdulláha II a kráľovnej Rania. Má 20 rokov a v súčasnej dobe študuje na univerzite v Georgetowne, Washington, USA. Prísna výchova jej neumožňuje ukazovať sa na verejnosti často, ale niekedy sprevádza jej kráľovskú matku pri charitatívnych akciách.

5

Monacká princezná Charlotte

 

img: via brightside.me

29 ročná Charlotte Casiraghi je vnučkou hollywoodskej hviezda Grace Kelly, po ktorej zdedila jej ohromujúci vzhľad. Princezná vyštudovala na Sorbonne a dokonca pracovala pre Above, známy časopisy v Londýne. Má syna, ale srdce tejto krásnej dámy je v tejto chvíli voľné. Je štvrtá v nástupníckej línii na trón Monaka.

6

Princezná Mako, Japonsko

 

img: via brightside.me

Princezná Mako z Akishino je najstaršia vnučka súčasného japonského cisára, Akihito.24 rokov, úspešne vyštudovala na Medzinárodnej kresťanskej univerzite v Tokiu. Kým bola ešte školáčka, stala sa internetovou hviezdou a jedným z anime kultúrnych symbolov vďaka jej fotkám vo svojej pruhovanej školskej uniforme.

7

Grécka princezná Mária-Olympia

 

img: via brightside.me

Monarchia v Grécku bola oficiálne zrušená, ale vnúčatá a pravnúčatá posledného kráľa si stále držia svoje tituly. Rodina princeznej žije v Anglicku, kde Mária-Olympia vedie aktívny spoločenský život. 20 ročná kráska študuje grafický dizajn a históriu umenia v New Yorku a má za sebou stáž v Dior Fashion House. Kráľovská lady pravidelne aktualizuje svoj Instagram, kde má viac ako 80.000 sledovateľov.

8

Rakúska princezná Gabriella

 

img: via brightside.me

Gabriella Maria Pilar Yolande Joséphine Charlotte je najmladším dieťaťom vo veľkej rodine arcivojvodu Carla Christiana a arcivojvodkyne Marie-Astrid. Princezná má 22 rokov a je pravnučka posledného cisára vo svojej krajine, Charlesa I. Dnes už v Rakúsku  monarchia neexistuje, ale všetky tituly kráľovskej rodiny boli zachované.

9

Monacká princezná Pauline

 

img: via brightside.me

Pauline Grace Maguy Ducruet je dcérou monackej princeznej Stephanie a jej niekdajšieho bodyguarda Daniela Ducrueta.22 rokov a je profesionálna rytmická gymnastka a potápačka. Princezná je obdivovateľkou cirkusu a aktívne sa podieľa na každoročnom Medzinárodnom festivale cirkusu.

10

Astúrska princezná Infanta Leonor

 

img: via brightside.me

Rodičia malej princeznej sú španielski panovníci. Infanta Leonor je dcéra španielského kráľa Filipa VI a kráľovnej Letizie. Leonor má 12 rokov, a rovnako ako ktorékoľvek iné dievča v jej veku, chodí do školy a sprevádza svojich rodičov pri oficiálnych akciách ako možná následovníčka trónu. Dokonca už teraz je jasné, že v budúcnosti bude táto malá dáma lámačkou mužských sŕdc.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť