Nezaradené

10 základných otázok, ktorými môžete zmeniť rok 2016 na svoj prelomový

Ste spokojní so svojím životom?

Je to jednoduchá otázka, no mnoho ľudí sa nad ňou nezamýšľa. Ak vám v živote niečo prekáža a nie ste spokojní s tým, aký život vediete, myslím, že práve nastal ten správny čas zamyslieť sa a poprípade zmeniť svoj život k lepšiemu. Často stačí iba málo. Ako pomôcka vám môže poslúžiť nasledujúcich 10 otázok. Je to naozaj jednoduché, stačí si iba odpovedať!

 

1.Prečo robím v práci, v ktorej robím?

Existuje milión spôsobov ako si zarobiť na živobytie. Keď ostávate vo svojej práci len kvôli pravidelnej výplate, každý deň ju preklínate alebo dokonca nenávidíte, myslím, že by ste mali zvážiť svoj postoj a prísť na to, čo vás skutočne napĺňa. Svet je plný možností, stačí len chcieť a skúšať, kde sa vám otvoria dvere.

 

2. Sústredím sa vo svojom živote skutočne na to, na čom mi záleží?

Popremýšľajte o svojich prioritách. Sústredíte sa vo svojom živote na ne? Je ľahké uviaznuť v každodennom kolotoči. Starostlivo zvážte, ako trávite svoj čas. Keď sa zameriate na niečo, na čom vám naozaj záleží, váš život bude plnohodnotnejší.

 

3. Ako si nájsť viac času na veci, ktoré mi robia radosť?

Deň má len 24 hodín, takže aby sme si stihli nájsť čas na veci, ktoré nás v živote tešia, musíme sa niečoho vzdať. Tak prečo nie práve toho, čo nám veľmi nevyhovuje? Ak plytváte časom venovaniu sa aktivitám, ktoré vás nebavia, mohli by ste ich nahradiť niečim, čo máte naozaj radi.

 

Father and son fishing in lake

img: gettyimages.com

 

4. Som obklopený ľuďmi, ktorí ma inšpirujú?

Jim Rohn raz povedal, že sme priemerom piatich ľudí, s ktorými trávime najviac času. Zamyslite sa nad tým, s kým sa stretávate. Ľudia, ktorí vás obklopujú, majú veľký vplyv na spôsob života, ktorý vediete.

 

5. Stanovujem si dostatočne vysoké ciele?

“Najväčšie nebezpečenstvo pre väčšinu z nás nespočíva v tom, že by sme si stanovili ciele príliš vysoko, a nedosiahli ich, ale v tom, že si stanovíme ciele príliš nízko a dosiahneme ich.”
– Michelangelo

Ak si stanovíte vysoké ciele a budete na nich pracovať, aby ste ich dosiahli, váš život bude vzrušujúcejší a okrem toho sa priučite mnohým novým veciam.  Veľké ciele nás často podmieňujú vystúpiť zo svojej komfortnej zóny.

 

6. Presvedčil som sám seba, že som „v pohode“ , aj keď v skutočnosti nie som?

Naozaj sa máte dobre alebo to ostatným tvrdíte len preto, aby ste tak nemuseli čeliť pravde a mohli ste sa vyhnúť prípadným zmenám vo vašom živote?

 

Young Woman Laughing While Hiding Mouth With Hand

img: gettyimages.com

 

7. Starám sa sám o seba?

Doprajete si aspoň raz za čas chvíľku len pre seba? Keď budú vaše telo a myseľ oddýchnuté, budete mať viac energie na realizáciu svojich plánov. Relaxujte, zájdite na masáž alebo do kúpeľov. Vaše telo je chrámom, ktoré si zaslúži byť občas rozmaznávané.

 

8. Uspokojím sa len s priemerným životom?

Pýtate sa, či je možné robiť prácu, ktorá vás baví, mať krásny vzťah a venovať sa veciam, na ktorých vám naozaj veľmi záleží? Milióny ľudí sa uspokojí len s priemerom a podľahne žiť svoj život v tichom zúfalstve. Prajú si, aby sa veci v ich živote zmenili, pretože vedia, že si v skutočnosti zaslúžia oveľa viac. Každý má potenciál dosiahnuť niečo veľké a žiť podľa svojich predstáv!

 

Family walking together on a beach

img: gettyimages.com

 

9. Ak by mal byť tento rok pre mňa tým najlepším, čo by sa malo udiať?

Táto otázka vám pomôže urobiť si poriadok vo všetkých nesplnených snoch. Predstavte si, že toto je ten najlepší rok, aký ste kedy zažili a popíšte ho do najmenších detailov. Kde by ste pracovali? S kým by ste trávili čas? Kde by ste žili? Čo by ste chceli dosiahnuť/splniť si? Odpovede na tieto otázky vám pomôžu sformovať váš život. Je čas, aby sa vaše sny stali realitou.

 

10. Som človekom, akým by som chcel byť?

Ako vyzerá vaša najlepšia verzia samého seba? Porozmýšľajte! Konáte tak, ako by ste boli tou osobou? Ako chcete, aby si vás ostatní zapamätali? Ako sa chcete správať v roli priateľa, člena rodiny a kolegu? Na čom vám skutočne záleží? Stali ste sa osobou, ktorou ste chceli?

 

Odpovedať na niektoré otázky je ozaj ťažké. Sú zamerané na to, aby ste sa zamysleli nad tým, aký život vediete a dokázali tak vyhodnotiť, či je zmena vo vašom živote nutná alebo nie.

Ak nežijete život, po ktorom túžite, nevzdávajte sa. Neprestávajte na ňom stále pracovať, pretože žiť podľa svojich predstáv je skutočne možné!

img: lifehack.org

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť