modre oci
Nezaradené

Overtoun: Záhadné miesto psích samovrážd

Most Overtoun v škótskom Miltone je jedným z najzáhadnejších miest na svete. Je známy svojou neslávnou povesťou z 50-tych a 60-tych rokov minulého storočia. Vtedy sa totiž začala na moste postavenom v roku 1859 éra záhadných samovrážd. Mosty sú častým miestom skonania nešťastných ľudí, ktorí nevidia iné východisko, ako zvoliť smrť. Overtoun je však iný.

Ako miesto osudového skoncovania so životom si ho v danom období zvolilo hneď niekoľko miestnych psov. Legendy hovoria, že most je začarovaný a ovládajú ho zlí duchovia, ktorí nútia zvieratá k týmto nečakaným činom.

Psy nemajú vo zvyku podliehať životným depresiám a riešiť ich takýmto spôsobom, no mnohí ľudia tvrdia, že na tomto mieste je skrátka niečo v neporiadku. Psy sa tu dostávajú do akejsi zvláštnej úzkostlivej nálady a z ničoho nič končia na dne priepasti. Svedkovia sa navyše zhodujú, že scenáre psích samovrážd sú identické.

Skáču vraj na tú istú stranu mosta, v to istom mieste. Tí, ktorí skok náhodou prežijú sa vraj na toto miesto vracajú, aby dokončili, čo sa im nepodarilo prvý krát. Miestni ľudia veria, že začarovaný most je prienikom sveta živých a mŕtvych a v určitých momentoch sa tieto svety krížia. Vtedy silnému pôsobeniu prieniku podľahnú v prvom rade psy, nakoľko sú mimoriadne citlivé a vnímavé k paranormálnym javom.
SRC

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť