Nezaradené

Plánujete návštevu nudistickej pláže? Budú vás zaujímať tieto špecifické pravidlá

Vedeli ste, že nudisti majú svoju vlastnú americkú asociáciu, ktorá pre nich hľadá vhodné miesta na rekreáciu? Nuž, funguje už viac ako 85 rokov. A počuli ste už o tom, že majú dokonca vlastné pravidlá etikety? Tie prezradila koordinátorka PR Carolyne Hawkins. Ak náhodou plánujete niekedy nazrieť do zákutí nudistickej pláže, čítajte pozorne.

Niečo zo svojho oblečenia si možno aj ponecháte

Ak ste v tejto oblasti nováčikom na niektorých stretnutiach vám dovolia zvoliť si, čo si na sebe necháte a čo nie. Je to vraj kvôli lepšiemu začleneniu sa do novej spoločnosti. V iných prípadoch musíte odhodiť úplne všetko, aj tie najľahšie materiály. Stretnutia sa potom rozlišujú podľa toho či sú „možné s oblečením“ alebo „úplne bez oblečenia“. Hawkinsová však vraví, že ak chcete vstúpiť do bazéna či do vody, musíte byť jednoducho nahí.

Môžu vám vziať foťák

Príchod telefónov s fotoaparátmi celkom skomplikoval ochranu súkromia nudistických pláží. Hawkinsová tvrdí, že ak si vyberiete foťák alebo telefón, pravdepodobne si vás niekto zavolá na bok. Na jednej zo svojich akcií dodržiavali pravidlo červenej bodky, každý kto si priniesol telefón musel ňou prekryť fotoaparát.

young beauty woman making summer landscape pictureimg: istockphoto.com

Uterák si so sebou nosíte kamkoľvek

Toto pravidlo zaviedli z pochopiteľných hygienických dôvodov. Kamkoľvek idete a kamkoľvek si sadáte, uterák je povinnosťou.

Obuv je vítaná

Aj keď oblečenie na sebe návštevníci týchto špecifických pláží či miest nemajú, často si ponechávajú topánky, klobúky a rôzne doplnky. Je to aj z praktických dôvodov, podľa Hawkinsovej sú pláže na Floride rôzne, môžete totiž na všeličo nepríjemné stúpiť.

img: istockphoto.com

Aj večere sú nahé

V nudistických rezortoch, ktoré spravuje spomínaná asociácia sa často organizujú najmä večere, ktoré hostia preferujú skôr v nahom štýle. Mnohí čašníci sú často nudisti taktiež, no v tomto prípade zostávajú oblečení.

Verejné prejavy náklonnosti príliš nefungujú

Možno budete očarení prírodou a náhlym pocitom úplnej slobody, no na pohľad sa to až tak spod kontroly nevymyká. Jediné prejavy náklonnosti či priateľstva medzi ľuďmi sa preukazujú v držaní sa za ruky či v rýchlom objatí.

istock_72952605_mediumimg: istockphoto.com

Ak ste single možno budete mať problém

Jednotlivé kluby nudistov sa snažia udržať si rovnováhu v zastúpení oboch pohlaví. Kým nejaký pár nemá problém s tým, aby ich prijali, osoba, ktorá je single ho už mať môže. Väčšinou sa vraj pýtajú na to, či už predtým mala nejakú nudistickú skúsenosť, ak nie, je požiadaná, aby svoju voľbu ešte raz zvážila.

Byť príliš sexy sa nehodí

Udalosti, ktoré povoľujú ponechať si nejaký ten kus oblečenia majú jasné pravidlo, a to nebyť príliš sexy. Vzťahuje sa to najmä na priliehavé nohavice, šaty alebo provokatívnu spodnú bielizeň.

Romantiku si však zachovávajú a to aj plánovaním svadieb. Hawkinsová priznáva, že organizujú aj stretnutia pre nezadaných. Jeden pár sa práve takto spoznal a neskôr mal aj nudistickú svadbu, nevesta pritom ušetrila na šatách, brali sa úplne nahí.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť