modre oci
Nezaradené

Výskumy ukázali, že alkohol pozitívne ovplyvňuje mieru spokojnosti vo vzťahu

Nie je ničím novým, že nadmerná konzumácia alkoholu neprospieva nášmu zdraviu. Nová štúdia však naznačuje, že v určitej sfére môže mať alkohol aj pozitívny vplyv.

Rovnaký postoj k alkoholu má vplyv na vzťah

Výskumníci zistili, že staršie páry sú vo zväzku šťastnejšie, ak ich postoj k alkoholu je rovnaký. Ak si z času na čas dáte za pohárik a partner sa pridá, tak vás to podľa prieskumu urobí vo vzťahu šťastnejším. A opačne, ak si jeden partner rád vypije, no druhý o tom nechce ani počuť, má to negatívny vplyv na vzťah.
Well-dressed-couple-drinking-champagne-and-cuddling
img: via mirror.co.uk

Na štúdii sa podieľalo až  4 864 manželských párov vo veku nad 50 rokov. Zistenia sa dajú zhrnúť nasledovne – ak si pár občas spoločne vypije, posilňuje to vzťah. Platí to aj opačne. Vzťah je šťastnejší, ak obaja majú negatívny vzťah k alkoholu. Nie sme si istí prečo to tak je, povedala Kira Birditt z Univerzity v Michigane, pod ktorej vedením bol výskum prevádzaný. Ale môže to súvisieť s tým, že keď pár trávi viac voľného času spolu a má rovnaké záujmy, vedie to k lepšiemu vzťahu, doplnila.

Výsledky netreba vytrhovať z kontextu

Ďalšou zaujímavosťou je, že pokiaľ išlo o negatívny vzťah k alkoholu, manželky boli so vzťahom viac nespokojné, ak ich manžel nepil oproti manželkám, ktorých manželia pili.
signs-of-alcoholism
img: via netdna-ssl.com

Výskumníci upozorňujú, že výsledky by nemali byť vytrhnuté z kontextu. Nenabádame ľudí, aby pili viac alkoholu, alebo menili svoj postoj k nemu, uviedla Kira Birditt. A je dôležité doplniť, že práve nadmerné pitie môže totálne rozložiť každý vzťah.

img: via sciencealert.com

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť