zabavny park matt-bowden-GZc4fnQsaWQ-unsplash
Zdroj: unsplash.com (Matt Bowden)
Jednohubky

Plávanie s krokodílmi alebo vypočúvanie v bunkri… Toto sú najčudnejšie zábavné parky sveta

Zábavné parky na celom svete prilákajú ročne viac ako 900 miliónov návštevníkov. Ale je viac než isté, že väčšina z týchto návštevníkov nikdy nezavítala do tých najčudnejších.

Všetky tieto parky odzrkadľujú kultúru miesta, kde sa nachádzajú a preto sa môžu cudzincovi zdať veľmi zvláštne. Napríklad taký Dubailand je stále vo výstavbe a už teraz bolo do neho investovaných neuveriteľných takmer 57 miliard eur. Áno, miliard. Nechať sa previezť atrakciami v prostredí bývalej jadrovej elektrárne v Nemecku alebo skúsiť riadiť báger a iné stavebné stroje v zábavnom parku vo Veľkej Británii nemusia znieť až tak výstredne. Ale to, čo môžete zažiť v Litve alebo Dánsku, z nášho pohľadu až také skvelé nie je.

1

Ferrari world, Abu Dhabi, zal. 2010

Domov najrýchlejšej horskej dráhy s najväčšou konštrukciou na svete sú Spojené Arabské Emiráty. Je to zároveň aj jediný zábavný park používajúci značku Ferrari.

2

Republic of the children, Argentína, zal. 1951

Tento zábavný park vyzerá ako obyčajné mesto, s jedným zásadným rozdielom. Celé je proporčne prispôsobené deťom. Nájdete tu kostol, prístav, letisko, reštaurácie, hotely či parlament.

3

Crocosaurus cove, Austrália, zal. 2008

Tento park je určený tým najodvážnejším. Návštevníci sa spustia do “klietky smrti”, ktorá je ponorená do nádrže s krokodílmi. Takto môžu zažiť naozaj blízke stretnutie s obávanými predátormi.

4

Mini Europe, Belgicko, zal. 1951

Ako už samotný názov prezrádza, tento park ponúka všetky hlavné atrakcie Európy na jednom mieste, samozrejme v zmenšenej podobe. Nechýba vybuchujúca sopka Vezuv, ale ani Westminsterský palác či Eiffelova veža. Tento park je celkom populárny, ročne ho navštívi až 350-tisíc ľudí.

5

The Kingdom of little people, Čína, zal. 2009

Tento čínsky park zamestnáva 100 ľudí s nanizmom (trpasličí vzrast). Podmienkou je výška od 60 do zhruba 120 cm. Tí zabavajú turistov spevom a tancom, konrétne ide o balet a hip hop.

6

Bonbon land, Denmark, zal. 1992

Slovíčko bonbon môže vnúknuť myšlienku na atrakcie zo sladkostí alebo cukríkov. Namiesto toho je park plný sôch daviacich potkanov, iných zvierat vykonávajúcich potrebu alebo kráv predvádzajúcich svoje poprsie.

7

Dubailand, Dubai, plánované otvorenie 2020

Ak to aj nebude ten najzvláštnejší zábavný park, určite pôjde o najodvážnejší projekt aký kedy bol zrealizovaný. Bude rozdelený do 6 zón, z ktorých napríklad jedna bude pomenovaná Saharské kráľovstvo a bude dvakrát väčšia ako Walt Disney world resort.

8

Tho Holy land experience, USA, zal. 2001

Tento park vytvoril prostredie, ktoré by malo vyzerať ako Jeruzalem v prvom storočí nášho letopočtu. Väčšina z atrakcií je inšpirovaná výjavmi z Biblie, nechýba napríklad “posledná večera”.

9

Napoleonland, Francúsko, plánované otvorenie 2017

Keď bude dokončený nájdete tu reštaurácie, obchody, múzeum, hotel či kongresové centrum. Bude tu možné zažiť atrakcie ako Bitku pri Waterloo alebo lyžovanie krížom cez bojové pole.

10

Wunderland Kalkar, Nemecko, zal. 1996

Stará jadrová elektráreň bola pretransformovaná na zábavný park, kde je možné zlaňovať takmer 40-metrovú lezeckú stenu vo vnútri chladiacej veže. Park ponúka dohromady 40 atrakcií.

11

Grutas park, Litva, zal. 2008

Park je vlastne zbierkou sôch a ideologickych artefaktov zo sovietskej éry v Litve. Môžete tu nájsť mini zoo, ihriská, kaviarne.

12

Išgivenimo drama, Litva, zal. 2008

Pravdepodobne je tento park na vrchole nášho zoznamu. Ide vlastne o sovietsky bunker, kde sa návštevníci stávajú občanmi sovietskeho zväzu. Na tvárach majú plynové masky, sú vypočúvaní, prejdú zdravotnou prehliadkou a naučia sa hymnu Sovietského zväzu.

13

Parque EcoAlberto, Mexiko, zal. 2008

Namiesto rôznych atrakcií a horskej dráhy tu návštevníci môžu na vlastnej koži zažiť, aké by to bolo keby ilegálne prekročili mexicko-americkú hranicu.

14

Haw par villa, Singapúr, zal. 1937

Najstarší netradičný zábavný park v našom zozname je pre silné žalúdky. Je známy hlavne hroznými, násilnými výjavmi z tzv. Pekelného súdu. Je to jediný čínsky mytologický park svojho druhu.

15

Love land, Južná Kórea, zal. 2004

Tento park ponúka k videniu sochy v rôznych sexuálnych polohách, z ktorých niektoré sú dokonca aj interaktívne. Podľa zakladateľov bolo dôvodom na otvorenie tohto parku vzdelávanie mladých ľudí v oblasti sexuality.

16

Angry Birds land, Veľká Británia, zal. 2014

Veľa zábavných parkov na svete má zóny inšpirované týmito postavičkami zo známej hry. Tento konkrétny môžete navštíviť v Británii, kde sa môžete zabaviť na atrakciách zobrazujúcich tieto nazlostené vtáky bez krídel.

17

Diggerland, Veľká Británia, zal. 2000

Tento park zaujme najmä mužské pokolenie. Je to miesto, kde si deti aj dospelí môžu vyskúšať aké to je pracovať s naozajstným bagrom a inými ťažkými stavebnými strojmi.

18

Suoi tien park, Vietnam, zal. 1995

Prvý park, ktorý vychádza z budhizmu, ktorého atrakcie sú zamerané na vietnamsku históriu a kultúrne dedičstvo. Poväčšine ide o vodný svet, kde nechýbajú vodné atrakcie a množstvo bazénov.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť