modre oci
Nezaradené

Po 16 rokoch sa s manželkou stále cítime ako na svadobnej ceste. Tu je dôvod

Lásku svojho života som stretol, keď som mal 17 rokov.

Obaja sme pracovali v reštaurácii rýchleho občerstvenia. Na začiatku ma nenávidela. Myslela si, že som arogantný. Po niekoľkých mesiacoch sme si k sebe našli cestu a začali sme spolu randiť.

Po mesiaci chodenia som ju požiadal o ruku. Súhlasila a tak sme sa po 5 mesiacoch vzali. Od svadby uplynulo už 16 rokov. Nemávali sme časté nezhody, avšak žiadne manželstvo sa nezaobíde bez prekážok. Raz sme boli od seba dokonca 6 mesiacov.
200 (6)

img: giphy.com

Nezhody vo vzťahoch vznikajú z rôznych dôvodov, mne sa podarilo identifikovať  hlavný zdroj tých našich: neplnil som si svoje povinnosti.

Nestačí partnerovi povedať, že ho ľúbite. Veci, ktoré robíte, sú často dôležitejšie ako slová. Prečítajte si 12 najúčinnejších spôsobov, ako svojej polovičke vyjadriť, že ju milujete!

Ľúbim každý deň bez ohľadu na to, ako sa práve cítim

Bolo veľa chvíľ, kedy som sa necítil byť milujúcim partnerom, no napriek tomu som ním bol. Ráno som pobozkal svoju ženu a veľa sme sa rozprávali. Flirtovali sme aj počas dňa cez sms-ky. Keď si predstavíte, že láska je rozhodnutie, pomôže vám prekonať všetky pocity, pri ktorých máte chuť sa na všetko vykašľať.

200 (7)

img: giphy.com

Pozeranie som zaradil do rovnakej kategórie ako dotýkanie sa

Uvedomil som si, že pozeranie bolo bránou k chceniu viac. Rozhodol som sa, že sa nebudem pozerať na iné ženy tým spôsobom, ako sa dívam na svoju ženu. Atraktívni ľudia sú všade, je však rozdiel či sa pozeráte tak, že iba registrujete, alebo sa dívate so žiadostivosťou. Jediné žiadostivé pohľady som venoval svojej žene.

200 (5)

img: giphy.com

Neplním svoju myseľ nerealistickými predstavami o milovaní sa a romantike

Nehovorím len o erotických filmoch. Aj nezdravé či neprirodzené stvárnenia lásky, aké je možné vidieť vo filmoch, môžu narúšať pohľad a vnímanie lásky. Nezaťažujte zbytočne svoju myseľ predstavami, ktoré môžu ublížiť vašej láske. Berte ich výlučne ako zábavu. Nečakajte od svojho vzťahu, že sa im bude podobať.

Nenechám svoje ego robiť  rozhodnutia za mňa

Často prehnane reagujem. Moja žena mala samozrejme priateľov aj mužského pohlavia. Moje ego mi nahováralo, že by som mal byť jediným mužom v jej živote. Musel som sa naučiť, že naše manželstvo je o niečom viac než len o mne.

Počúvam

200 (1)

img: giphy.com

Dovolím si byť zraniteľným

Mojou prirodzenou vlastnosťou je nechávať si veci pre seba, obzvlášť vtedy, keď sa mi nedarí. Musel som sa naučiť byť otvorenejší. Teraz som úprimný v tom, ako sa cítim a moja žena ma počúva a upokojuje. Pomáha mi spracovávať emócie.

Snažím sa byť zdravým

Po väčšinu času, ktorý sme spolu prežili, som mal nadváhu. To ovplyvňovalo aj moje sebavedomie. Neexistuje nič príťažlivejšie ako sebavedomá osoba. Navyše, ak spolu chcete prežiť dlhý život, musíte sa starať o svoje zdravie.

200

img: giphy.com

Zdieľame svoje sny 

12 rokov som robil donášku chleba a nenávidel som to. V roku 2011 som sa so ženou podelil o svoj sen byť spisovateľom. Ona ma podporovala, aby sa môj sen stal skutočnosťou. Podporovanie je skutočne silným spôsobom, ako si vytvoriť silné puto.

200 (2)

img: giphy.com

Neprestávam objavovať nové spôsoby, ako ju prekvapiť

Schudnutím a vzdelávaním sa v oblasti sexuality som ukázal svojej žene, aká dôležitá je pre mňa naša láska. Intímny život je dôležitý pre pevnosť vzťahu. Nikdy nezanedbávajte svoju úlohu milenca.

Nikdy som nestratil nadšenie z obdobia svadobnej cesty

Svadobná cesta je len zlomok vo vašom vzťahu. To však neznamená, že si toto nadšenie nemôžete znova a znova vytvárať počas milovania, dobrodružstiev či rozhovorov. Vždy si vyhradíme čas, kedy ideme von na spoločné rande a znova sa objavujeme tak, ako na začiatku nášho vzťahu.

Ponechanie priestoru druhému pomáha vzťahu rásť

Obaja si uvedomujeme, že každý z nás potrebuje byť občas na chvíľu sám. Či tento čas trávite s priateľmi alebo na niekoľkodňovom výlete, určite vám len prospeje. Potreba byť chvíľu osamote ešte neznamená koniec vzťahu. Práve naopak, posilňuje ho.

200 (4)

img: giphy.com

Pamätám si na drobnosti

Kedysi som robil veľa vecí, aby som zapôsobil na svoju partnerku: otváranie dverí na aute či odsúvanie stoličky. Neprestal som v tom dodnes. Len preto, že ste spolu nejaký ten čas, neznamená, že sa máte prestať snažiť.

Nedávajte si sľuby. Žite ich! Ukážte partnerovi, že ho (ju) ľúbite tým, že sa každý deň zobudíte s odhodlaním prežívať svoju lásku zas a znova.

.src

 

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť