modre oci
Nezaradené

Po tejto štúdii si budete dávať pozor na svojich sexuálnych partnerov

Vedci objavili, že pomerne veľká časť žien má vo svojej krvi chromozómy Y. Je to veľmi zaujímavé, pretože chromozóm Y patrí len mužom.

Zrejmá odpoveď by bola, že pochádzajú z tehotenstva s mužskými potomkami. Každá žena aj po ukončení tehotenstva totiž vo svojom krvnom obehu naďalej nosí bunky plodu. Plodové bunky zostávajú v krvi ženy, ale aj v mnohých orgánoch po zbytok jej života. Dokonca aj vtedy, keď bolo tehotenstvo prerušené alebo keď došlo k potratu.

Uvedený jav má aj svoj vedecký názov – mikrochyméria, ktorá je pomenovaná podľa gréckej mýtickej postave Chymére. Aká je ale situácia u žien, ktoré nikdy neboli tehotné? Imunológovia v Centre Freda Hutchinsona sa v roku 2004 podujali podrobiť uvedenú teóriu testu.

hands-spiritual-sex-300x192

Odobrali vzorky krvi 120 ženám, ktoré nikdy neporodili synov. Zistili, že aj napriek uvedenej skutočnosti, malo 21% žien v krvi chromozómy Y.

Ženy boli následne kategorizované do 4 skupín:

  • Skupina A: Tie, ktoré mali iba dcéry
  • Skupina B: Tie, ktoré mali jeden alebo viac potratov
  • Skupina C: Tie, ktoré podstúpili interrupciu
  • Skupina D: Tie, ktoré nikdy neboli tehotné

Výskyt mužskej mikrochymérie bol síce najvyšší v skupine C, no vyskytoval sa v každej skupine. V skupine A – 8%, skupine B – 22%, skupine C – 57% a skupine D – 10%.

Výsledky tejto štúdie potvrdili možný vplyv tehotenstva, vrátane potratov a interrupcií. No odhalili aj ďalšiu príčinu – intímny styk.

Znamená to, že dokonca aj samotný intímny styk medzi mužom a ženou je potenciálnym zdrojom prenosu mužských génov a DNA do orgánov a krvného obehu ženy. A to až do konca života. Je viac než isté, že sa od teraz budete aspoň o trochu viac zamýšľať nad tým, s kým skončíte v posteli.

.src
Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť