modre oci
Nezaradené

Po učení si zacvičte, výsledok vás prekvapí

Pamäť je pri učení skutočne dôležitá. Existujú rôzne spôsoby ako ju zlepšiť, najnovšia štúdia však uvádza, že sa to dá jednoducho cvičením.

Vedci skúmajúci efekt cvičenia na našu pamäť dali 72 dobrovoľníkom krátke lekcie, v ktorých si mali zapamätať miesta, kde sa objavovali fotografie na obrazovke. Následne tretina tejto skupiny cvičila na stacionárnom bicykli 35 minút, tá druhá pred bicyklovaním odpočívala 4 hodiny a tretia sledovala prírodovedecké dokumentárne filmy. O dva dni sa stretli znovu kvôli ďalším testom a skenom mozgu.

Zlepšenie pamäte z predošlých troch skupín nastalo u tej, ktorá po snahe zapamätať si obrázky odpočívala štyri hodiny a až potom cvičila. Výskumom bolo zistené, že toto oneskorené cvičenie zlepšilo ich dlhodobú pamäť a mozgovú aktivitu prepojenú s opätovným vybavovaním si spomienok.

Optimálny čas však nemusia byť práve spomínané 4 hodiny, môže to byť kratšie, respektíve aj dlhšie, jednoznačné však je, že aspoň nejaké cvičenie je lepšie ako žiadne a môže zlepšiť našu schopnosť niečo si zapamätať.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť