modre oci
Nezaradené

Zväčšené a rozložiteľné: Vlhčené vreckovky slúžiace ako ekologická sprcha sú novým hitom

Na svete azda niet človeka, ktorý by nepoznal vlhčené vreckovky. Sú ideálnym spoločníkom do prírody, na túru, na festival alebo pri kempovaní a určite nejednému z vás aj napadlo, aké super by bolo, keby boli oveľa väčšie. Presne toto si povedal americký vojak Aeaneas Janze.

Ten počas pôsobenia v Afganistane spoločne so spolubojovníkmi, kedy teplota dosahovala aj 40 stupňov zhodnotil, že by sa im hodilo niečo, čím by zo seba mohli zotrieť nečistoty a prach. A keďže vody je v regióne málo a nechceli ňou plytvať na umývanie, skrsla mu v hlave myšlienka vyrobiť neobyčajné vlhčené utierky. Avšak nie hocijaké, ale výrazne zväčšené. Jeho nápad sa veľmi rýchlo ujal a projekt na Kickstarteri s názvom Epic Wipes vyzbieral viac ako 35 000 dolárov.

Veľkosť by mala postačovať skutočne každému

img: http://epicwipes.com/

Sú vhodné ako na pláž…

img: img: http://epicwipes.com/

…tak aj do hôr

img: http://epicwipes.com


Kampaň teda dosiahla požadované finančné prostriedky a tak si už onedlho budú môcť zatiaľ len zákazníci z USA za 14 dolárov kúpiť balenie 4 „epických“ vreckoviek, ktoré sú až 16 krát väčšie, s rozmermi 0,8 x 0,5 m a ktoré by mali svojou veľkosťou vyhovovať skutočne každému. Navyše sú veľmi odolné a ekologicky nezávadné.  Obrúsky obsahujú až 99,8 % vody, harmanček, nechtík, eukalyptový olej a potravinárske konzervačné látky, takže sú aj 100%-ne rozložiteľné v prírode. Snáď sa čoskoro táto užitočná vecička dostane aj k nám do Európy.

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť