modre oci
thelightmedia.com
Nezaradené

Podarí sa vedcom odhaliť Ježišovu DNA? S novými technológiami a poznatkami možno áno

Dá sa reálne odhaliť DNA snáď najznámejšej postavy sveta? Týmto vedcom sa to možno podarí.

Snaha o odhalenie Ježišovej DNA začína v Bulharsku. Práve tu sa totiž našli dôkazy, ktoré k nej postupne môžu viesť. Archeológ Kasimir Popkonstantinov v roku 2010 objavil na bulharskom ostrove Sveti Ivanov malý box s relikviami. Tie podľa jeho názoru a ďalšieho skúmania patria Jánovi Krstiteľovi, jednému z najznámejších svätcov.

Ostrov Sveti Ivan v Bulharsku

Foto: commons.wikimedia.org

Keďže bol podľa biblických evanjelií v priamom kontakte s Ježišom Kristom, u archeológov narastá zvedavosť. Dnes už vieme, že nájdené bulharské kosti sú približne 2000 rokov staré a že vykazujú prvky populácie Stredného východu. Žiaľ, ďalšie výskumy preukázali aj to, že kosti boli kontaminované aj inou DNA, ktorá sa počas tých dlhých rokov k nim dostala.

Kamenná urna s možnými pozostatkami Ježišovho brata

Foto: astrosurf.com

Technika skúmania DNA je však v súčasnosti už v pokročilom štádiu, a tak vedci nezúfajú. K výskumu priam biblického významu majú viac materiálov než len spomínané kosti, ktorých pravdepodobným pôvodcom je Ján Krstiteľ. Príkladom je aj urna z prvého storočia, ktorá podľa nápisu v sebe skrýva relikvie Ježišovho brata. V súčasnosti sú skúmané v Jeruzaleme a mnohé názory na tento nález sú rozporuplné.

Okrem toho je tu známe Turínske plátno, na ktorom sa tiež nachádzajú rôzne kúsky DNA a mnohí sú presvedčení o tom, že ide o pravý nález a naozajstné plátno, do ktorého zavinuli Ježiša po smrti.

Podľa Georga Busbyho z Univerzity v Oxforde, ktorý sa priamo stretol so spomínaným archeológom a aj ďalšími vedcami, značné dôkazy a stopy existujú. Chýba už len ich prepojenie a možno aj trochu viery.

zdroj: theconversation.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť