Nezaradené

Násilný lov divých zvierat v Ázií: Zábery niektorých pytliackych techník, po ktorých vám ostane nepríjemne

V dnešnej dobe už sa asi nenájde človek, ktorý by nepriznal, že príroda je ľudstvom absolútne devastovaná. Odlesňovanie, klimatické zmeny, rozširovanie a zaberanie oblastí pre poľnohospodárske účely, ale aj výstavba infraštruktúr, miest a priemyslu. Toto všetko sa podpisuje pod zrýchľujúce sa vyčerpávanie zdrojov na našej planéte. No tu to nekončí. Každý rok ľudskou rukou vymrie nespočetné množstvo zvierat, nie len v chovných staniciach, ale aj divých zvierat v prírode. A práve tieto situácie sú dokumentované na fotografiách nižšie.

Spoločnosť pre zachovanie života v divočine (Wildlife Conservation Society – WCS) zverejnila fotografie, ktoré poukazujú na lov divokej zveri v Ázii. Zvyčajne sa jedná o pasce, do ktorých sa zvieratá chytia, a dlho umierajú v bolestiach so zraneniami.

Používanie pascí sa v tejto časti sveta veľmi rozšírilo. V týchto krajinách vládne obrovský priemyselný boom, a teda je ničených mnoho pralesov. Kvôli tomu je veľmi častý stret človeka s divými zvieratami, ktoré si urputne strážia svoje. Pasce sú pre lovcov pohodlné v tom, že ich nevystavujú takmer žiadnemu riziku. Stačí ju nastražiť, a čakať v bezpečí domova.

Ochrancovia prírody a rôzne organizácie, ktoré sa snažia chrániť prírodu a prirodzené prostredie mnohých zvierat, však prehrávajú boj proti lovcom a pytliakom používajúcim pasce. Neexistujú žiadne regulačné zákony. Navyše, pasce sú nie len bezpečné, ale aj lacné riešenie. Vlády, ktorým priemysel prinesie väčší rozpočet ako príroda, sa ani nesnažia niečo podobné kontrolovať.

Ľudia z organizácií na ochranu divokého života sa teda rozhodli upovedomiť svet o nechutnosti používania pascí. Nasledujúce fotky ukazujú, čo všetko dokážu napáchať bezcitné ľudské výtvory.

Foto: WCS Cambodia

Foto:anoulak

Foto:Wildlife Alliance

Foto:Wildlife Alliance

Foto:L Scotson

zdroj: iflscience.com

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť