modre oci
Nezaradené

Tvorcovia filmu „Ja, zloduch“ vytvorili pre svojich mimoňov vlastný jazyk a 19 ďalších zaujímavých faktov na dnešný deň #1

Ak radi čítate články plné zaujímavých faktov, máme pre vád dobrú správu. V nasledujúcich riadkoch uvidíte 20 faktov, o ktorých ste pravdepodobne nevedeli. Dajte nám vedieť, či vás informácie zaujali. Ak áno, máme pre vás pripravené ďalšie štyri porcie.

Takže, vedeli ste, že…

 1. Dôvod, prečo niektoré potraviny s banánovou príchuťou nechutia presne ako banány je ten, že umelá príchuť sa vyrába podľa druhu banánov, ktoré v 50. rokoch minulého storočia vyhubila choroba.
 2. Austrália má viac ako 10-tisíc pláží. Ak by ste každý deň videli jednu, všetky by ste navštívili za vyše 27 rokov.
 3. Nicolas Cage bol tým mužom, ktorý v 80. tych rokoch minulého storočia odporučil Johnnymu Deppovi odštartovať hereckú kariéru.
 4. Národným zvieraťom Škótska je jednorožec.
 5. Tvorcovia filmu Ja, zloduch vytvorili pre Mimoňov vlastný jazyk.
 6. V aljašskom meste Talkeetna zastáva od roku 1997 funkciu čestného starostu mačka menom Stubbs.
 7. Nacisti boli prví v modernej histórii ľudstva, kto spustil silnú anti-tabakovú kampaň.
 8. Na hlavách leňochodov sa kvôli vysokej vlhkosti môže vytvoriť mach. A kvôli slabému zraku si často pomýlia vlastnú ruku s konárom, čo má za následok smrteľný pád zo stromu.
 9. V španielskej dedine Castrillo de Murcia sa každý jún odohráva bizarný festival. Muži sa prezlečú za diablov a preskakujú deti, ktoré sa narodili počas predošlých 12 mesiacov. Táto oslava je známa ako El Colacho.
 10. Viagra rozpustená vo vode dokáže zabrániť zvädnutiu rezaných kvetov. Tie sú rozkvitnuté o týždeň dlhšie než obvykle.
 11. Na Bahamách leží ostrov, ktorý obývajú len prasiatka.
 12. Catnip (kocúrnik obyčajný) je voči komárom účinnejší než hlavná substancia používaná v repelentoch.
 13. Ak by ste naraz zjedli 30-90 gramov pečene polárneho medveďa, mohlo by vás to zabiť.
 14. Americký mikrobiológ Maurice Ralph Hilleman vytvoril 8 zo 14 bežných vakcín, ktoré sa používajú v súčasnosti. Taktiež zistil, že chlamýdie nie sú vírus (ako sa predtým predpokladalo).
 15. Len v roku 2002 spôsobili psy v USA viac úmrtí, než žraloky za predošlých sto rokov.
 16. Americká univerzita (Massachusetts Institute of Technology) označuje študentov, ktorí absolvovali kurzy v streľbe z pištole, v streľbe z luku, v ovládaní lode a v šermiarstve, ako certifikovaných pirátov.
 17. Predpokladá sa, že nočný hmyz (ako napríklad mora) priťahuje svetlo lámp preto, lebo si myslia, že je to mesiac. Ten v minulosti používali na navigáciu.
 18. Justin Bieber raz z hotelovej izby vyvesil oznam s nápisom: „Choďte do McDonalds a kúpte mi Big Mac.“ Dostal ho.
 19. Začiatkom 20. storočia bol homár považovaný za „švába oceánov“. Stal sa synonymom chudoby a často ho jedli bezdomovci, väzni a otroci. Až po 2. sv. vojne sa homáre stali luxusnou lahôdkou.
 20. Zajace sa rodia chlpaté a dokážu vidieť hneď po narodení. Králiky sú po narodení slepé a „nahé“.

 

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť