modre oci
Nezaradené

Postavte si vlastný „hobití domček“ za 3 dni

Dokážete si predstaviť žiť v ekologickom a energeticky účinnom dome veľkom približne 37 m2? Magic Green Homes vyrába konštrukcie s použitím prefabrikovaných klenutých panelov, ktoré sú pri výstavbe pokrývané zeminou, čím vznikajú flexibilné priestory so zelenou strechou pripomínajúce rozprávkové hobitie domčeky. Navyše, postaviť si takýto dom je veľmi jednoduché a vyskúšať to môže naozaj každý.

Green-Magic-Homes-13-1020x610

Prefabrikáty pozostávajú z vrstveného materiálu obsahujúce steny vystužené zeminou, ktorá eliminuje tepelné straty. Konštrukcia obsahuje prevŕtané uzávery, aby sa jednotlivé diely dali dokopy ľahko zoskrutkovať a utesniť.

Vzhľadom k tejto účinnej technológii, dizajn domu môže byť prispôsobený rôznym topografickým vlastnostiam zeme a splní tak aj individuálne požiadavky zákazníkov. Dobrá vec je, že zákazníci môžu začať v malom prevedení a postupom času zväčšovať modul podľa vlastného uváženia. Trom ľuďom trvá postavenie konštrukcie tri dni a nie sú pritom potrebné žiadne špeciálne schopnosti alebo ťažké stroje.

Green-Magic-Homes-3-889x510

Green-Magic-Homes-17-1020x610

Green-Magic-Homes-11-1020x610

Technológia čerpá z rôznych metód zemnej konštrukcie a stabilizácie, ako sú napríklad geotextílie a stavebný systém superadobe. Technické zariadenia budov ako sú vodovodné, kanalizačné, elektrické prípojky alebo odvetrávacie potrubia môžu byť nainštalované na hociktorom mieste konštrukčného plášťa. Green Magic Homes tak vytvoril nový typ pevnej, modulárnej, vodeodolnej a dostatočne prevetrávanej konštrukcie, odizolovanej zeminou, ktorá harmonizuje s okolitou prírodou.

Green-Magic-Homes-15-1020x610

Green-Magic-Homes-7-1020x610

Green-Magic-Homes-19-1020x610

.src

Novší príspevok Predchádzajúci príspevok

Mohlo by sa Vám tiež páčiť